L***a

Se on mun mielestä maailman kaunein äiti.Ja silloin kun tiedän olevani oikeessa,en anna mielipiteestäni tuumaakaan periksi.En ole romatikko ja olisin sille yhtä kiltti joka päivä,mutta vähän extrahellyyttä jai jotain muuta pientä ylläriä sille olisi ollut näin äitienpäivänä mukava keksiä..;))Turhaa tätä ikävää tänne palstoille on purkaa,eikä mun pitänyt sitä enää tänne tehdäkkään..mutta...vaikka viime live-vilahduksetakin on jo aikaa,ilmestyy ne kauniit kasvot jostain jatkuvasti mun ajatuksiini...tai oikeastaan vähän muutakin kuin kasvot..;))
11725
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Liisa,Laila,Leila,Laura,Linda??

Äänestä
  • Lottakin voisi olla.

    Äänestä

Piilotetut nimet voisivat sopia meikäläiseen ja siihen kaveriin, jonka kanssa jonain männävuonna kirjoittelin jollain treffipalstalla. Meni kauan aikaa kirjoottelun loppumisesta kun hokasin, kuka nimen taakse olisi voinut piiloutua. Se tapahtui yhden runon perusteella.

Jos joskus saisin selville, että se tyyppi leikki "äidin" kanssa sellaista leikkiä, en varmaankaan koskaan antaisi anteeksi. Kun mielikuvitus ei riitä rehelliseen toimintaan oikeassa elämässä niin pilanpäiten on kiwa keksiä kaikenlaista omasta mielestään jekkua. Viis vastapuolen tunteista tai yhtään mistään.

Äänestä
  • En ole kirjoitellut enkä leikkinyt kenenkään kanssa missään treffipalstalla.Niin alas en vajoa,että leikkisin jonkun tunteilla.En edes lähde mihinkään juttuun mukaan tai päästä ketään lähelleni,jos en ole varma omista tunteistani.Kokemuksesta tiedän,ettei puolivaloilla ei aiheudu kuin sydän suruja ja morkkiksia.Tiedän,että tänne kirjoittelu on sama kuin ilmaan huutelisi.Mutta kaikki mitä olen tänne kirjoitellut on ollut rehellisiä ja vilpiitömiä ajatuksiani.Vakavasti en välttämättä osaa suhtautua mihinkään asiaan,mutta se ei tarkoita,ettenkö olisi tosissani..;))

    Äänestä

sulle nekin paikat. Aikamoinen äiti-ihminen oli sitten.

Äänestä
  • Ei ole vilautellut mulle mitään,mutta kieltämättä se on aikamoinen äiti-ihminen,positiivisessa mielessä..;))

    Äänestä

Juhako?

Äänestä
  • Voi Jari,älä hukkaa aikaa haikailemalla täällä mun perään..joku sulle tarkoitettu nainen tulee kyllä sua vastaan,kunhan jätät nää ajatukset musta taakse.Ala elää,älä tyydy pelkkään haaveiluun..

    Äänestä

Aloittaja ja Lauran neuvo ovat samalta kirjoittajalta. Aika sairasta jopa psykoottista sanoisin.

Äänestä
  • Ei pidä paikkaansa.Ainoatakaan provosoivaa,katkeraa,ilkeää tms. viestiä en ole tänne kirjoittanut.Sitä paitsi sen verran aikainen herätys,että näin tuohon kellon aikaan jo L***asta unta..;))

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


J*** kirjoitti:

Se on mun mielestä maailman kaunein äiti.Ja silloin kun tiedän olevani oikeessa,en anna mielipiteestäni tuumaakaan periksi.En ole romatikko ja olisin sille yhtä kiltti joka päivä,mutta vähän extrahellyyttä jai jotain muuta pientä ylläriä sille olisi ollut näin äitienpäivänä mukava keksiä..;))Turhaa tätä ikävää tänne palstoille on purkaa,eikä mun pitänyt sitä enää tänne tehdäkkään..mutta...vaikka viime live-vilahduksetakin on jo aikaa,ilmestyy ne kauniit kasvot jostain jatkuvasti mun ajatuksiini...tai oikeastaan vähän muutakin kuin kasvot..;))

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu