Kun olen parisuhteessa ja koen tulleeni loukatuksi esim. mies kommentoi fb:ssä toisen naisen kuvaa "suloinen".Mies vakuuttaa, että siinä ei ole mitään.No miten tälläiseen pitäisi suhtautua? itse reagoin vihalla ja syytän siis vahva reaktio.Mistä johtuu niin vahva reagointi? olen 34v ja mies on samanikäinen.Parisuhdetta puoli vuotta takana.
Mistä johtuu?
niini2
2189
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Olisiko itsetunnon puute???? Miksi vähättelet itseäsi????Suhteessa olet vasta alussa, jos mies tässä jo vaiheessa alkaa puhua muista naisista, kannattaa laittaa välit poikki. Hän ei ole uskollista sorttia oleva mies. Hän ei näe tehneensä mitään väärää, mutta siinä on paljonkin, lue rivien välistä.
Uskollisuutta on turha odottaa tuollaiselta mieheltä. Vähän kuin eräs joka ehdotteli suhteen alussa jo kimppaseksiä! Ei sellaisista ole kumppaniksi, Pistä tuo kiertoon ja katsele itsellesi kunnollinen mies.