Pelkään autossa

Minulla ei ole ajokorttia. Olin kerran kolarissa, missä auto meni aika ruttuun, mutta minulle ja kuskille ei tullut fyysisiä vammoja. Mutta senjälkeen olen välillä ollut vähällä mennä sokkiin, jos liikenteessä on pelottava tilanne. Ja moottoritiellä olen pelosta suunniltani. En mene suvun juhliin, jos sinne pitää matkustaa yli 50 km. Sen 50km osaan ottaa rennommin nykyisin. En ole käynyt siskojeni ja veljeni luona, kun se edellyttäisi autossa olemista. Näen heitä, kun he käyvät täällä kotiseudullaan. Lasteni luo menen junalla. Kysyisin vain, että onko kellään toisella vaikea olla auton kyydissä.

1

217

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • MaLeK

      ei ole vaikeaa olla auton kyydissä vaikka olen ollut 3 kolarissa(2 kolarissa olin matkustaja),jälkimmäisessä kolarissa auto meni kovassa vauhdissa katolleen ojaan.uskomattomalta tuntuvaa tuuria oli viimesimmässäkin kolarissa,kun kummallekkaan meistä autossa olevalle ei käynyt mitään,kyllä se on laittanut miettimään sitä kuinka nopeesti kaikki voi olla ohi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka ei suostu laskemaan bensan hintaa

      Sanna laski esimerkiksi sähkön arvonlisäveron 10 prosenttiin, jonka Riiikka anosti 25,5 prosenttiin. Sannan aikaan bens
      Maailman menoa
      11
      2724
    2. Vain vasemmistohallitus saa minut menemään töihin

      Änkyräkapitalistien sortaessa kansaa en laita rikkaakaan ristiin. Elän mielummin Kelan tuilla, ja jos niitä leikataan, n
      Maailman menoa
      109
      2560
    3. Mitä kirjainta kaipaat?

      Pitkästä aikaa tämmöistä. Onko kirjain muuttunut edellisestä. ☺️
      Ikävä
      177
      2410
    4. EK: Suomi tarvitsee vuosittain 45 000 maahanmuuttajaa

      Senpä takia Riikkakin laulaa sen lauluja kenen leipää syö. Viime vuonnahan Suomeen muutti 50 tuhatta ulkomaalaista. htt
      Maailman menoa
      151
      2049
    5. Oliko se oikeasti epäselvää

      sinulle että olin ihastunut sinuun? (Ymmärrän että siitä on aikaa, eikä voi olettaa että kaikkea muistaisi tai että men
      Ikävä
      124
      1654
    6. Kristityt kastoiva alunperin upottamalla - upotuskaste annettiin vain uskoon tulleille aikuisille

      Raamatussa on käännösvirhe. Kaste tulisi olla upottaa veteen, jota kreikan sana baptizo tarkoittaa. Aluseurakunta kast
      Kaste
      458
      1099
    7. Nyt mä vihaan sua kyllä

      Jos sä oot oikeasti tämä takana! En ois ikinä susta uskonut! 😠☹️
      Ikävä
      83
      837
    8. Mitä tekisit ensimmäiseksi??

      Jos hänet näkisit kahden kesken!!
      Ikävä
      45
      777
    9. Kievarin pöydät

      Minkä helvetin takia kievarissa on laitettu pöytä laulajan taakse. Siellä huutavat nuoret niin että et omaa ääntäsi kuul
      Suomussalmi
      15
      722
    10. Muslimiyhteisö jyrähti - Kova vaatimus Orpolle ILtalehti

      Eiköhän se ala olla aika pistää stoppi noille muslimien vaatimuksille Suomessa ? Ei Suomessa ole pakko oll
      Maailman menoa
      151
      713
    Aihe