Tässä näkyy olevan asiat niin, että kaikki valitukset ovatkin politikointia, kun tarkemmin asioiden kulkua seuraa.
Valitukset vain politikointia.
seurailia.
13108
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Antti Rantakankaalla se on koko homma politiikantekoa.
Valitukset ovat vain kansalaisoikeuksia joihin meillä kaupunkilaisilla todella OIKEUS.
Vähän, mutta asian vierestä. Seuraavat kunnallisvaalit ovatkin sitten mielenkiintoiset.
Miten niin asian vierestä?
ku jussi alkaa persupolitikoimaan niin kannattajat häipyy persuilta.
Kannatus kasvaa kun minä olen mukana.
Mää ainaan nuorena en voi tommosta persupolitiikkaa kannattaa joka vastustaa ja valittaa tuosta uudesta jäähalli rakentamisesta!
ParasSuomalaiset ajaa tavallisen köyhän ja pienituloisen asiaa Haapavedellä.Jäähalli on hukkainvestointi koska se ei tule tuottamaan koskaan takaisin niitä rahoja jotka siihen sijoitetaan.
Kovin on Jusalla kapitalistiset mielipiteet. Julkisissa investoinneissa investoinnin tuotto lienee korkeampaa matematiikkaa. Miten lasket muiden liikuntapaikkojen pääoman sijoituksen lasket tai muiden infrastruktuurihankkeiden. Valituksenteko-oikeutta perustellaan kovasti. Oikeus se toki on. Useasti kyllä kiukkupäällä tehdyltä.
Miksei Jussi huolehi uimahallin kustannuksista, sen remontti kustannukset ei voi maksaa itseään irti, vaikka kaikkien käviöiden maksut viisinkertaistaan.
Onko jussilla eri käsitys asiasta?
Taitaa mennä ylihilseen jusalla
Uimahalli onkin aivan eri asia, sillä uimahallissa voi käydä kaikenikäiset, ja vieläpä huonokuntoisetkin, mutta jäähallissa ei.
Ottakote nuin tyhmää sakkia. Ei pelkästään jääkiekkoa vaan konsertteja näytelmiä messuja yleisötapahtumia folkeja näyttelyjä mitä vain vauvasta vaariin
jussi ei osaa ees kijottaa omaan nimeään oikein, miten tommonen ihminen on olemassa?