Pärnussa nakuna

Mike44

Onko Pärnun hiekkarannalla vielä se pieni pätkä nudisteille osoitettu aluetta? Ollaan menossa vaimon kanssa kesäkuulla ja olis kiva päästä olemaan alasti auringossa. Tai onko lähistöllä muita paikkoja jossa tiedätte että harrastetaan nakuilua vaikka vähän swingwer-henkisesti.

17

9720

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Minnoon

      Minnoon ollunna siellä joka kesä mulukku suorana hyppimässä. Akat tykkää isosta mulukusta siellä. Ei sinne kannata kikuleilla tulla elvisteleen. Mulukku se pittää olla iso.

    • Käytiin siellä viime kesänä,ja ollaan menossa taas vko.24. Jos sattusitte olemaan siellä samaan aikaan, voitaisiin tavata. Naisten rannasta eteen päin on aivan rauhallista, ja ainakin me oltiin "nakuna". Siellä aallon murtajan suunnassa taitaa sitten olla ns. epävirallinen miesten ranta. Lähdetään reissuun viikoks, ja käydään myös Jurmalan nudistirannalla.

    • Seija Riitta

      Juhannusviikolla ollaan siellä. Tavataan! Ei varmaan teitä, mutta muita.

      • Juha_matti

        minäkin olen juhannusviikolla menossa Pärnuun, ihan ekaa kertaa.

        Onko siellä siis olemassa nakurantoja erikseen naisille ja miehille? Pitääkö rantaa pitkin kulkea siis munasillaan, jos vahinossa eksyy naturistien mestoille? Vai onko alueet aidattu.

        En ole koskaan käynyt, en Pärnussa enkä naturistialueella, nyt ehkä uskaltaudun.


      • molske
        Juha_matti kirjoitti:

        minäkin olen juhannusviikolla menossa Pärnuun, ihan ekaa kertaa.

        Onko siellä siis olemassa nakurantoja erikseen naisille ja miehille? Pitääkö rantaa pitkin kulkea siis munasillaan, jos vahinossa eksyy naturistien mestoille? Vai onko alueet aidattu.

        En ole koskaan käynyt, en Pärnussa enkä naturistialueella, nyt ehkä uskaltaudun.

        Ai et oo käyny nudistirannalla, heh!
        Kirjoittaako siellä nyt sama mies joka Eteläsuomessa kyselee nudistipaikkoja.
        Lopulta paikkakunta kärsii rannan kyseenalaisesta maineesta. en tykkää siite yhtää.


    • Noin siellä

      On yhteisranta lähempänä aallonmurtajaa ja on erillinen naisten ranta (opasteessa Naiste Plaaz, Ladies Beach ja sama venäjäksi). Se on aidattu ja sinne menneelle miehelle voidaan rapsaista sakot.

      Kyllä siellä on niin selkeät opasteet, että "eksyminen" ei tapahdu vahingossa. Rannalla on valvontaa eli häiriköt joutuvat nopeasti tekemisiin virkavallan kanssa.

      "Nudistid ei ole perverdid!"

      • blanche2

        EI OLE MITÄÄN AIDATTUJA ALUEITA


      • Pysy kotona!
        blanche2 kirjoitti:

        EI OLE MITÄÄN AIDATTUJA ALUEITA

        No jos ei ole, niin mitä meuhkaamista siinä on. Et kuitenkaan uskalla sinne mennä.


      • Viikko sitten käynyt

        Opettelisit lukemaan. Ei siellä mitään sellaista lue. Ja kyllä sinne miehet voi mennä.
        Alastomuus on yhteistä.


    • Olimme kesäkuun alussa Pärnussa. Käytiin yhtenä päivänä nudistirannalla. Ranta on hyvä ja rauhallinen. Pärnusta jatkettiin Jurmalaan, ja siitä Palangaan. Molemmissa on loistavat rannat. Tarkoitus oli käydä Nidassa,mutta aika loppui kesken. Olemme kuulleet, että Nidassa on loistava nudistiranta.
      Elokuussa olemme 3-7pv uudestaan Pärnussa. Jos haluatte tavata, pistäkää viestiä.
      Kivoja auringon otto kelejä kaikille, asiasta kiinnostuneille.

    • Moi, ollaan menossa 17. -27.7. Pärnuun. Saisiko tarkempia koordinaatteja mistä löytyisi naisille ja miehille yhteinen nudistiranra? Kiitos?

      • Sieltä löytyy

        Kävelkää rantatietä aallonmurtajalle päin. Ensin on naistenranta ja sitten yhteisranta.


      • Sieltä löytyy kirjoitti:

        Kävelkää rantatietä aallonmurtajalle päin. Ensin on naistenranta ja sitten yhteisranta.

        Kannattaa mennä ensin aallonmurtajalle johtavalle polulle ja siitä kohti naistenrantaa. Miesten ja yleinen nakuranta on siinä välissä.


      • Mitä tapahtui?
        erkkaboy kirjoitti:

        Kannattaa mennä ensin aallonmurtajalle johtavalle polulle ja siitä kohti naistenrantaa. Miesten ja yleinen nakuranta on siinä välissä.

        Miksiköhän poliisit olivat viime keskiviikkona siellä naistenrannalla. Kaksi ukkoa lähti heidän mukaansa. Mahtaako joku tietää syytä moiseen?


    • Thx :)

    • Hyvä ja rauhallinen ranta oli. Suosittelemme!

    • Anonyymi

      Todella. Iso muna

    Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taas puukotus yläristillä!

      Tänään taas puukotettu hengiltä ihminen Kuopiontien läheisyydessä yläristillä! Nyt näitä alkaa olla viikoittain!
      Pieksämäki
      67
      2300
    2. Mitä teillä grillataan juhannuksena? Anna oma vinkkisi grilliherkkuihin

      Kesä ja juhannus on grillailun kulta-aikaa. Mitä teillä grillataan juhannuksena? Anna oma vinkkisi grilliherkkuihin. Ka
      Grillaus
      89
      1491
    3. La Promesa sarjan ystäville iso pettymys - Yleltä lisäinfoa asiasta

      La Promesa suosikkisarjan kohtalosta on tullut tietoa. Tämä ei kyllä välttämättä ilahduta sarjan faneja. Lue lisää: htt
      Tv-sarjat
      15
      1368
    4. Mä muuten kerroin puolisolle susta

      Nimeä mainitsematta....
      Ikävä
      111
      1183
    5. Paljonko meidän ikäero on?

      Ois kiva tietää.
      Ikävä
      104
      1109
    6. Nainen onko kaikki

      Onko sinulla nainen kaikki hyvin? mies
      Ikävä
      109
      877
    7. Nyt kun olen vähän huppelissa niin uskallan sanoa

      Mikä minua oikein närästää... Tiedän että meillä on ollut vaikeaa mutta miten kauan sulla on ollut toinen mies vai oliko
      Ikävä
      54
      722
    8. Mies onko sinulla

      Kaikki hyvin? 🌞 -nainen
      Ikävä
      42
      650
    9. Työttömät risusavottaan

      Tuli tässä juhannusnuotiolla sellainen idea mieleen, että miksei työttömiä velvoiteta tekemään hanttihommia, kuten risus
      Maailman menoa
      270
      649
    10. Toivotetaanko toisillemme

      Juhannuksia vai ollaanko vihoissa
      Ikävä
      62
      612
    Aihe