lommon oikaisu

make

Meinaan maalata auton oven jossa lommo. Jos en saa lommoa oikaistuksi, niinkuin vähän epäilen, niin tuleekohan pakkeli pysymään jos työn tekee huolella? Lommo on noin 10x15 cm. ja ehkä pari senttiä sisässä.

3

1434

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ............

      Ei tule pysymään pakkeli kunnolla,jos tekee työn kunnolla.

    • Maalari

      Et varmaan edes onnistu suoristaan sitä kokonaan suoraks...Ja ei edes kannata yrittää, koska pelti venyy mitä enemmin sitä hakkaat..:(
      Eli kun on vaan.2cm syvä niin voihan sitä 1-1,5cm varovasti koittaa naputella, mutta voi olla ettei onnaa...Ja toiselle puolelle kannattaa laittaa pattinkia vastaan että suoristuu tosiaan vaan klommo eikä muljahda ovi toiselle puolelle lommolle.
      Kun lommo on tarpeeksi hyvin suoristettu vasaroimalla ym. niin loput vaan muovikitillä.Kannattaa kattoa kittipurikista että on helposti työstettävissä...Meinaan muuten saa sormenpäät verillä sitä hiota.Ja enenen kittiä kannattaa hiota alueesta 30x30cm isompi alue vähintään jollaa 100-120 hiomapaperilla...Ja kittiä hiota aluksi samalla karheudella....Lopuksi jollaa 240 ja sitten hiomaväri niskaan vaan.
      Niin KYLLÄ varmasti kitti pysyy...Kunhan ei mittää 15 cm kerroksia yritä laitta...;-)

      • faktaa

        Tiedän että yritys nimeltä autodent korjaa juuri tällaisia klommoja todella hienosti. Niillä oli kai semmoinen netti sivukin autodent.fi nimellä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      107
      6902
    2. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      91
      5125
    3. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      112
      3376
    4. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      33
      3272
    5. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      31
      2419
    6. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      119
      1766
    7. Oletko tyytyväinen

      Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?
      Ikävä
      96
      1411
    8. Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..

      ...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam
      Maailman menoa
      339
      1362
    9. Jos oikeasti haluat vielä

      Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚
      Ikävä
      131
      1266
    10. Eihän se tietysti minulle kuulu

      Mies, mutta missä olet? 🤨 😠
      Ikävä
      48
      1034
    Aihe