Tässä yksinäisyys galluppi toivoisin etenkin Helsingistä ja tampereelta vastauksia kiitos!
1. Sukupuoli?
2. Ikä?
3. Asuinpaikka
4. Onko sinulla kavereita?
5. Onko yksinäisyys omavalinta= Sinulla olisi kavereita joiden kanssa mennä mut et halua vai vastentahtoasi?
6.Kauanko olet ollut yksin?
7. Miten vietät vapaa-aikasi?
8. Kiusataanko sinua koulussa/työpaikalla? Jos kyllä niin miten kiusataan?
9. Oletko masentunut?
Yksinäisyys
3
58
Vastaukset
1. ♀
2. 14 vuotta
3. Uusimaa
4. Ehkä juuri yksi ja muut vain tuttuja.
5. On se vähän niin kuin oma valintani.
6. No siis ainakin 7. luokan.
7. Tietokoneellahan minä.
8. Kiusataan. En oikein osaa sanoa, mutta kyllä se varmasti kiusaamiseksi luokitellaan.
9. En todellakaan! Itsetuntoni on kohentunut paljon syksyyn verrattuna.1. Naaras
2. 20
3. PK-seutu
4. On.
5. Nykyään on, peruskoulussa ei niinkään.
6. Olen ihan pienestä pitäen tykännyt omasta rauhasta, mutta aina mulla on joku kaveri ollut. Laskee miten tahtoo.
7. Pelaan, luen, dataan...
8. Ei, ei mulla toisaalta nyt myöskään ole koulua tai työtä. Joskus yritettiin kiusata mutta mä sanon takasin. Etsivät helpomman uhrin.
9. Vaihtelevasti. En just nyt, mutta näitä jaksoja tulee ja menee.1. Sukupuoli? - Mies
2. Ikä? 19
3. Asuinpaikka - Häme
4. Onko sinulla kavereita? - Muutama.
5. Onko yksinäisyys omavalinta= Sinulla olisi kavereita joiden kanssa mennä mut et halua vai vastentahtoasi? En koe olevani yksinäinen.
6.Kauanko olet ollut yksin? - No, sanotaanko näin, että siitä asti, kun pääsin koulusta.
7. Miten vietät vapaa-aikasi? - Koneella, treeneissä
8. Kiusataanko sinua koulussa/työpaikalla? Jos kyllä niin miten kiusataan? - Ei nyt silleen pahasti, pientä vinoilua on ollut, ei mitään fyysistä.
9. Oletko masentunut? - Olen ollut joskus, mutta se ei ole ikinä ollut kovin pitkäkestoista.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1411493
- 1221266
Nostetaanpas kissa pöydälle: Onko Kuhmossa työpaikkakiusaamista?
Kuka uskaltaa puhua? Vai uskaltaako kukaan? Naisvaltaisella alalla on kuulemma Kuhmossa ruma tilanne. Mitä aikuiset ede261053Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä
Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait89984Tuleeko Martinasta rouva Muhis
Saako vihdoinkin ne haaveilemansa prinsessa häät Hajjin entinen Muhammad kanssa, 😂 yhteistä heillä on se, että molemmat313881- 99833
- 38732
- 109676
Oletko miettinyt sitä
Että jos meidän persoonat ei sovi yhtään yhteen ;) No onneksi kumpikin on fiksu eikä halua toiselle mitään pahaa.59672Eipä oo näkyny montakkasn etelänvetelää vielä kylällä.
Liekkö tuo pensanhinta vetelille liian kallista, kun ovat jeäneet kesäksi kottiinsa vetelehtimmään. Pärjätään iliman vet144644