Arina

Enpäs ole aikoihin törmännyt näin tympeisiin respan työntekijöihin kuin täällä on. Eivät ilmeisesti muista, että asiakkaat ne loppupelissä on ne, jotka heillekin palkan maksavat.
11407
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

No ei sullakaa ole kyllä mitään annettavaa.....

Muutaman kerran hotellissa asioineena olen täysin eri mieltä kanssasi. Parasta palvelua mitä olen koskaan saanut.

Äänestä
  • buhahaa. Samaa mieltä aloittajan kanssa.

    Äänestä

Omenahotellissa saa parasta palvelua, nimittäin siellä on parhaimmat prostituutit. Ei tarvi tyytyä "itsepalveluun"...;)

Äänestä

Kyllä valitettavan usein olen saanut kokea aloittajan mainitsemaa epäystävällistä kohtelua.
Missään muualla en ole moiseen kohteluun törmännyt. Olen asunut n 80 yötä/vuosi eri hotelleissa.
Arinan johdon ylimielisyys on tarttunut myös työntekijöihin.

Äänestä
  • Kylläpä kuulostaa tutulta toiminnalta Oulun Arinassa. Meidänkin työporukka vaihtoi hotellia, kun eivät jaksaneet katsoa sitä yrmyilyä.

    Äänestä

  • toktok kirjoitti:

    Kylläpä kuulostaa tutulta toiminnalta Oulun Arinassa. Meidänkin työporukka vaihtoi hotellia, kun eivät jaksaneet katsoa sitä yrmyilyä.

    Sama täällä.

    Äänestä

  • hurtigruten kirjoitti:

    Sama täällä.

    täällä myös...

    Äänestä

Asiakaspalvelukursseille vaan. Tai vaihtoehtoisesti sellaiset tilalla jotka osaavat asiakaspalvelun.

Äänestä

Henkilökunnan käyttäytyminen kuvaa sitä miten johto ja esimiehet kohtelevat henkilökuntaa.
Henkiläkuntaa kohdellaan tosi huonosti Arinassa. Varsinkin nuoria.

Äänestä
  • Eli jonkun olis reagoitava asiaan.

    Äänestä

PAM:n pitäis puuttua asiaan. Jatkuvasti palkataan uusia nuoria ja vähän ajan päästä ne sanotan irti.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


vaihto päälle kirjoitti:

Enpäs ole aikoihin törmännyt näin tympeisiin respan työntekijöihin kuin täällä on. Eivät ilmeisesti muista, että asiakkaat ne loppupelissä on ne, jotka heillekin palkan maksavat.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu