Hotel Rose, Kato Stalos

Lomalle

Onko kenelläkään kokumuksia tuosta Apollomatkojen valikoimassa olevasta hotellista? TripAdvisorissa ainakin saanut ihan hyviä arvosteluja.

11

1199

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • äitee4

      ei oo vielä kokemuksia,mutta sinne menos elokuussa:)

      • Ladybird

        Olimme viime kesänä mieheni kanssa ko. hotellissa vanhalla puolella. Meillä oli merinäköala ja huone Kreetalaiseen tapaan niukasti sisustettu, mutta siisti. Ranta hotellin edustalla oli hienoa hiekkaa, paikoitellen saattaa olla hiukan kiviä. Parempi kuitenkin kuin Plataniaksessa ja syvenee loivasti, joten lapsillekin turvallisempi. Hotellissa on ihan hyvä taverna, joskaan ei ihan edullisin. Kato Stalos on paljon rauhallisempi kylä kuin kävelymatkan päässä olevat Agia Maria ja Platanias. Myös rannoilla on enemmän tilaa ja aurinkotuolit hotellin rannassa olivat ilmaisia. Hotellin pieni kauppa toimii myös respana ja Darling pitää hyvää huolta kaikista vieraistaan, varsinkin miespuolisista. ;) Hotellista on helppo matkustaa bussilla myös Hanian kaupunkiin ja bussilippu taisi olla vain pari euroa. Kadun varrella on useita ruokakauppoja ja Haniasta ja Agia Marinasta löytyy enemmän shoppailtavaa.
        Meillä oli ihan täydellisen ihana loma ja lähtisin vaikka heti uudelleen Rose-hotelliin.


    • -AP-

      Valittiin lopulta tämä hotelli ja ollaan menossa kahden kouluikäisen kanssa uudelle puolelle parin viikon päästä. Kerrotaan omat kokemukset kunhan palataan kotiin.

    • äitee4

      voi kun mukavaa kuulla että ihan ok hotelli.Odotamme jo kovasti elokuuta

    • -AP-

      Viikko Rosessa takana ja voi yhtyä noihin Ladybirdin sanoihin. Hotellin Tavernan ruoka oli hyvää ja kaupasta sai tuoreet aamiaistarpeet. Joka aamu sai jotain aamiaistarpeita ilmaiseksi ja lisäksi hotellin asiakkaat pienen alennuksen muistakin tuotteista. Hotellissa on myös Fishspa, mutta se on kalliimpi kuin Agia Marinasta löytyvät. Shoppalijalle hyvä vaihtoehto on myös mennä Plataniakseen saakka bussilla tai taksilla ja kävellä sieltä hotellille päin.

    • äitee4

      voi kun malttais vielä ootella elokuuhun asti että meidän matka!

      • äitee4

        kävittekö meressä uimassa? oliko millainen ranta?


    • Ikävä jo Haniaan

      Kurkkasin hotellin kartalta ja me olimme viikko sitte uimassa tuosta kohdalta hiukan Haniaan päin, mutta ranta on ihana, hienoa hiekkaa, kirkasta vettä ja matalaa. Itse asuimme Plataniaksessa, hotellimme oli hyvällä paikalla, mutta ranta tuolla parempi. Bussimatka 1,60e. Ihanaa matkaa!!

    • Lomalainen

      Ranta on tuossa kohdin mitä mainioin ja jos siitä vielä kävelee muutama sata metriä Haniaan päin on varmasti riittävästi tilaa myös elokuun "tungoksessa" mikäli kaipaa enemmän omaa rauhaa. Oikeastaan tuo ranta on parhaimmillaan juuri Staloksen kohdalla jos katsotaan Plataniaksesta päin.

      Tuo hotelli on kivalla paikalla ja sen edessä olevassa minimarketissa on tullut käytyä monta kertaa. Nyt sitten sattuman kautta tulee itsellekin mahdollisuus viettää viikko tuossa hotellissa elokuussa.

    • -AP-

      Tottakai uitiin meressä :D

      Juuri hotellin kohdalla ihan rannassa on vähän kalliota näkyvissä pohjassa, mutta sen molemmin puolin pelkkää hiekkaa. Ranta on matala, joten sopii hyvin myös lapsille. 50m metrin päässä rannasta oli ehkä 1,5m vettä. Hotellin isompi allas sen sijaan ei ole ihan paras lapsille, koska matalammassa päässä oli reilu metri vettä ja syvässä päässä 3,5m.

      Stalos - Agia Marina - Platanias on rannalta katsottuna yhtenäistä hotellien ketjua ja tämä hotelli on Hanian päässä kolmas tai neljäs ja sen jälkeen on pieni kaistale rantaa, jossa ei ole hotellia heti hiekan yläpuolella.

    • äitee4

      viikko vietetty Kato Staloksessa ja Rose-hotellissa ja ei ole kuin pelkää hyvää sanottavaa.Ranta oli upea hotelli hyvä ja hlökunta todella ystävällistä! ruoka ravintolasta hyvää ja rauhallinen paikka.suosittelen!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      172
      11098
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      54
      5288
    3. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      45
      2503
    4. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      31
      2179
    5. Vanha Suola janottaa Iivarilla

      Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
      Kemijärvi
      13
      1741
    6. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      42
      1614
    7. Tiedän kuka sinä noista olet

      Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta
      Ikävä
      31
      1290
    8. Känniläiset veneessä?

      Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v
      Nurmes
      35
      1216
    9. Tulemmeko hyvin

      Toimeen ja juttuun keskenämme? Luulen, että sopisit hyvin siihen ☀️ympäristöön, paljon kaikkea erilaista.♥️mietin tätä s
      Ikävä
      6
      986
    10. Daniel Nummelan linjapuhe 2025

      Kansanlähetyksen toiminnanjohtajan Daniel Nummelan linjapuhe tänään. Rehellistä analyysiä mm. evlut kirkosta ja piispo
      Luterilaisuus
      98
      962
    Aihe