Huhu kertoo, että leipomo kele lopettaa, onkohan totta?
kele lopettaa?
huhuilija
172165
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Toivottavasti ei lopeta.
Tuntuu vähän ihmeelliseltä, jos leipomo lopettaa, koska tuskin millään muilla tuotteilla on yhtä taattu ja varma menekki, kuin leipomotuotteilla.
Vaikka ihmiset kotona leipovatkin, niin kyllä ihmiset haluaa leipomoiden herkullisilla leivoksilla herkutella.
Vai onko syy hinnoittelussa, että hintoja on aina vain nostettu, kunnes katto tulee vastaan ja asiakkaat vähenevät kalliiden hintojen takia ja ostavat leivonnaiset sieltä missä myydään halvemalla.
Toisaalta ei leivonnaisia kovin halvalla voi myydä, on niiden tekemisessä paljon työtä ja raaka-aineetkin maksaa.
Leipomoita ei ole todellakaan liikaa Kokkolassa verrattuna näihin uusiin myymälöihin, joita on moninkertaisesti ja samanlaista tavaraa myyvät joka liikkeessä.
Kokkolaan mahtuisi ihan hyvin muutama pieni leipomo.
lopettaako kele elokuussa
ke-le lopettaa elokuun lopussa kun omistajat jäävät eläkkeelle eikä ole halukasta jatkajaa yritykselle. todella harmillista! :(
Onhan se tietenkin kustannus kysymys, jos joku vieras ostaa yrityksen ja jatkaa yrityksen toimintaa.
Muutamissa yrityksissähän ovat yrityksen työntekijät ostaneet yrityksen, kun omistajat ovat siirtyneet eläkkeelle ja näin taanneet työpaikan säilymisen, mutta onhan se työntekijälle aika iso haaste ja investointi ostaa yritys, että työpaikka säilyy.
Siinä olisi nyt jollekin hyvä tilaisuus saada leipomo yritys, jolla on jo asiakaskunta valmiina, mutta rahahan se tässäkin merkitsee aika paljon, kun ei varmaan ihan halpa ole tuollaista yritystä lunastaa vieraan.
Toivotaa, että Kele olisi tulevaisuudessakin vielä siinä ja leipoisi leipää ja leivoksia.
Hei!
Ei ole huhua!
Kyllä Ke-Le lopettaa.
Voi banaanileivos ja juustosämpylä, mikä uutinen.
saako kokkolasta mistään yhtä hyvää banaanileivosta, mihin ukot ovat siirtyneet sieltä
Ke-len lopetettua, K:lasta saa hakea parempia leipomo tuotteita...
harmi...
Pakastealtaasta.
siihen Torikadun ent. Ke-Le:n kiinteistöön avataan uusi kahvila toukokuussa. Onko faktaa vai pelkkää huhua.
eikai tuommoisia asioita ole vielä lyöty lukkoon? aika näyttää
montako papinleukaa muuten pystyt vetämään kerralla. olin yhdesti perhossa kisassa jossa vedettiin papinleukoja.
ukkoparlamentti on siirtynyt jälleen uuden Ke-Len tiloihin. Tervetuloa joka aamu klo 7.00 alkaen, palaveri alkaa. Keskustelua mm. politiikasta ja muista päivänpolttavista aiheista.
siellä istuu ilkeitä vapaamuurareita
maaliskuussa loppuu deli bakery torikadulla siinä on niin isot vuokrat ei ole kannattavaa
Lisää tyhjää tilaa
Kele on lopettanut aikoja sitten...