Koska yllytän sekopäätä sekoilemaan enemmän ja sitten nauran räkäisesti kun tämä nutcase tekee kaiken mitä ehdotan.
Oon ilkeä...
hullulle puuroa
27352
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 27
Vanhimmat
Hullun puuroako? EN SYÖ en edes maista.
AP, mut se "mono-ohjus" paljasti sut.:D
Kukaan ammattitaitoinen ei suhtaudu toiseen alentuen -
"ammattitaitoinen" ok.....
Ammatti-ihminen, tarkoitin sanoa. Mut ammatti-ihmisethän ovat useimmiten ammattitaitoisia. Työkokemus sitä kasvattaa, ammattitaitoa, meinaan -
Mahdolliset työpaikat löytyy sitten osoitteesta www.mol.fi ja laittamalla hakemuksia sitten eri työnantajille. Jos ei oman alan töitä löydy, niin kasvata itseäsi sen verran joustavaksi, että olet valmis muunlaiseenkin työhön. Jos sekään ei auta, niin hanki itsellesi jokin työllistävä koulutus, milloinkaan ei ole liian vanha kouluun! Turha nirsoilu pois.
Palkintona tästä ahkeruudesta saat sitten töitä ja paremman palkan sekä hieman voita ja kinkkua sinne leivän päälle! Ajatteles nyt, oisko kivempi olla töissä ja saada hieman extraa leivän päälle kuin katkerana ja nälkäisenä haukkua kaiket päivät tällä palstalla.
Kelle toi oli? Hullun puuron keittäjälle?
Itse olen siis opiskelija, ja teen töitä opintojen ohessa. Ketään en ole haukkunut, mistä lie vedit tällaiset tähän kehiin?!
Ja kaiket päivät...?! tulin vaan piipahtamaan, mitä aiheita tääl pyörii. Parempi pysyäkin pois, tätä jauhantaa tääl näköjään vaan riittää..
En se ole ollut ainakaan minä, vaikka hieman hullu olenkin. Meitä mahtuu tänne useampiakin. Voit ehkä ollut luullunna niin, mut luule vaan jos siitä kickesejä -
Fiksu hullu antaa toisen hullun kicsitellä omiansa.:D
En ole näet täällä enää juuri pyöriny -
No joo et ole sinä että ihan rauhassa vaan...
Ap kuulostaa kaikkein hulluimmalta.
Joo.
Alhainen verensokeri tietysti aiheuttaa vihaa ja ahdistusta. Millos olet syönyt ruokaa viimeksi? Jos rahat on vähissä, niin opettele tekemään itse ruokaa einesten sijaan, tulee paljon halvemmaksi=)
Onko hullun puuron keittäjä vihainen?
Ite huolenhidn kyl verensokeristani, ei siin mitään..
oletko sä sen "kuolemaakin katkerampi on nainen" -kirjoittajan henkiystävä, neuvoja ja ... öh, patologinen sepitelmillä yllyttäjä?
Heeniinainen, tsekkaa "Nälkä kurnii?" - tyypin kommentti, ja mieti mistä se tähän tipahti? aukesko?!
Et kun on puhe jostain asiasta, niin hyeenat just tuleekin ja pistää kehiin kaikki vihapostit ym. vaikke sellaista oo nähtykään -
Päättele sit siitä, kuka on se todellenen katkero ja riidanhaastaja. Joka juuri on yrittänyt ja epätoivoisesti yrittää edelleen pistää omat postit toisten niskaan -
Koska meininki on mennyt tähän, olen katsonut asialliseksi poistua suuremmitta puheitta. Piipahtamaan tulin, ja huomaan, virhe oli.
Joten hyvästi.
"Lue funtsis nyt vähän" -tyypin kommentti, joka lienee sukua nälkäkurniille -
Itseasias, hulluksi ylipäätään menee jos aletaan tääl ihmisten hengenheimolaisuuksia mielivaltaisesti ulkoa käsin yhdistelemään -
Joten vertailun vuoksi, miltä tuo kuulostais?
Ja vielä hovineidolle: olenko siis patologinen sepitelmillä yllyttäjä?
Tarinankertojan vikaa mussa on, mut en keksi tääl sentään mitään satuja. Vaikka "kalajutuissakin" päihitän miehet toisinaan.:)
Mut jos joku provoituu mun sepitelmästä, siin on siemen lähtökohtaisesti ollut kylvettynynnä - meinaan: puhtaat jauhot jos on kulloisenkin asian suhteen ihmisellä itsellään pussissa, ei provosoidu. Huono omatunto jos taas on, helpompi toisinaan sen ääntä vaientaakseen hyökätä vaihtoehtoisesti kohti häntä, joka tuon tunteen aiheutti? (- kuin kuunnella sitä ääntä, ja antaa asian olla?)
Niinkö se menee?
Ei taida meistä ykskään olla erityisen onnistunut -
Itse pyydän anteeksi sitä, kun olen prvosoiduksissani hyeenaksi jota kuta sanonut (joskin ekaks se nimitys tuli vastakkaiselta taholta itseäni kohtaan hyökäten - ja vieläpä aiheettomasti, koin). Mut ne muut "väännökset" on hellittelynimejä, joten niistä ei auta loukkaantua.:D
Täällä haukutaan milloin keitäkin hyeenoiksi, mutta omalle kohdalle ei ole tuo nimittely/haistattelu osunut, joten ei anteeksipyydettävää :) Enkä nimittele itsekään hyeenoiksi, joten ei anteeksipyydettävää minullakaan.
Muista sinun "väännöksistäsi" ja "hellittelyistäsi" en ole tietoinen.
Aloittaja yllyttää nutcasea ja nauraa vahingoniloisena. Tästä ei ilmeisesti tulisi kenenkään provosoitua vaan antaa aloittajan yllyttää nutcasea ja nauraa vahingoniloisena? Huumorintajunsa kullakin. :)
Huomaan ettei huumorini aukea kaikille aina, ja kuinka voisikaan, varsinkaan netissä, kun ei täällä tunneta toisiamme - monessakaan tapauksessa.
Hyeenasta väänsin sananmuunnokset "hyeniino" ja "hyeeniinainen", ehkä vähän "kierosti" oikeutusta siten haen sille, mitä olen "hellitellyt" - myönnän. :D
Ei ollut tuo "anteeksipyyntö" suoranaisesti sulle, vaan noin ylipäätään. Itse soisin kaikenlaisen nokittelun loppuvan. En ole nääs vihanpitoa täällä harjoittanut, mut huomaan et joissain herättää yksinkertaisesti kiukkua se, jos eivät pystykään saamaan mua sanattomaksi omilla toimillaan. Kuten tämä nutcasejuttukin. Kääntyy vähän väärin päin koko asetelma kaikesta päätellen, miten ap sitten oikein olikaan ajatellut tämän menevän -
AP, mites nyt suu pannaan?
Mut ainiin, poistuin jo -
se parhaiten nauraa, kun joka toiselle nauraa ;)
vahingonilo ei ole paras vaan myös ainoa ilo ;)
Oletpa varma itsestäsi, hienoa.
Kusin sun kattilaas...
Ehkäpä kohteesi naureskelee parhaillaan sinulle, mieti!
Jospa hän onkin askeleen edellä, kjeh.
Hulluttele rauhassa, aina ei voi voittaa;)
Yksinäinen taidat olla, eikö niin?
"Katso, mitä sinä teet" : sanoi sokea sokealle
Hiertääkö vanhat velat
ja kolmas sokea sanoo näitä kahta idiooteiksi..
Sokeita kaikki tyynni! Itseäni ei mikään enää hierrä, kun sais olla vaan rauhas..