Tosi kova ikävä.
Kaipaan sua sielunkumppani.
fhg
15326
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Se ei ole sun sielunkumppani jos se ei kaipaa sua.
Kaipaa se. Tiedän ja tunnen sen.
Niin kun sua kutittaa varpaasta. Sehän on selvä merkki siitä. Vitun ääliö. Jos se kaipais sua niin se haluaisi olla sun kanssa yhteydessä ja puhua sulle. Todennäköisesti oot sen mielestä pelkkä maan vaiva eikä se halua olla missään tekemisissä kanssasi. Se että sinä kaipaat sitä ei tarkoita että se kaipaisi sua tai olisi sun sielunkumppani.
romanttinen, voitasko tavata? Ollaan selvästi luodut toisillemme, mä tiesin sen heti kun näin ensimmäisen k-kirjaimen viestissäsi.
Laita sä nyt päähäsi että se kirjoitetaan koEta eikä koIta.
Kyllähän se käy, mulla olikin tässä just yksi veto menossa kavereiden kanssa että saan täältä ensimmäisen mulle vastaavan rakastumaan itseeni. Hahaa, hyvät rahat ja naurut tuli :D
Kyllä sitä voi olla se tunne, ja yleensä niin voimakas tunne on molemminpuolinen. Normaalit, ihmisuhteissa olleet ihmiset oppivat erottamaan perusystävällisyyden ja voimakkaat tunteet toisistaan.
On tietty niitäkin joiden mielestä pelkkä kaupan kassan hymy ja tervehdys on seurustelusuhde, mut ne on asia erikseen...
Ja kaikilla ei ole mahdollisuutta olla yhteydessä kaivattuunsa vaikka haluaisi. Sitä voi molemmat tahoillaan kaivata toista.
vaikka mun sydän murtuu ivallisuudestasi, tosirakkaus kestää kaiken. Kolmen sepän patsaalla la 24.00?
Nimim. Vihdoinkin löysin sinut
mä näännyn ikävästä, ilman sua joutsenet jäätyy jaloistaan kiinni, vesi ei virtaa, tuli ei lämmitä.
älä pelkää, rakkaus parantaa sun haavat. Sun voi olla vaikea kestää sitä, että joku rakastaa sua juuri sellaisena kuin olet, mutta yhdessä me voitetaan kaikki paha ja voit luopua haarniskastasi.
Mä näen kirjoituksestasi rivien väliin piiloitetun tunteen.
MUAHAHAHAHAHAHAHAAA!
Jos olet noin varma ja molemmat kaipaatte, ota yhteyttä häneen.
Joo, ilman muuta kaipaa. Aeevan.
Jösses, että ne voikin säästää mielenterveyspotilaiden pakkohoidossa... ja tällä tarkoitan nimimerkkiä "koita tajuta".
fhg:lle zemppiä. Mulla ittellä on myös aivan tautinen ikävä erästä henkilöö joka vaikutti mun elämään melko paljon. Sellainen ihminen jonka aina sillon tällön näin ja pelasti mun päivän ja seuraavan viikonkin melkein vuoden ajan. Nyt en ole nähnyt moneen kuukauteen ja nyt tuli yhtäkkiä ihan hirvee ikävä vaikken edes nimee tiedä. Ihan meinaa pakahtua kun ajattelen häntä.
Joskus vaan tekee mieli sanoa se ääneen
Kerroppa mitä kirjaimet f h ja g tarkoittavat, jos ne tarkoittaa jotakin. Ap:lle.