Tukka ja naiset lähti

vientiä on, vai onko

Eli lyhyesti ja ytimekkäästi, mitä mieltä naiset ovat kaljuista tai kaljuuntuvista miehistä, viehättääkö hyvän pehkon omaavat miehet enemmän? Vai onko tällä kaikella lopulta mitään väliä, onko ulkoinen olemus tärkeämpää kuin sielukkuus?
Itse olen sitä mieltä, että sisäinen ja ulkoinen kauneus tulee "harvakseltaan" samassa paketissa. Itse olen paininut hiustenlähtön kanssa seitsemän pitkää vuotta ja alan hiljateen hyväksymään asian ja olemaan sujut kaljuuntumisen kanssa. Onhan se parempi kun ei ole hiukset tiellä pyörimässä, ja vielä kun tekee ravintolahommia työkseen.

6

184

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • bullshit choices

      No joo, vaihtoehdot on kalju, tai gyno löysä tunnoton muna harakanpesä.
      Ei kalju mies ole hyvännäköinen, mutta ei myöskään mies jolla on järjettömät tissit ja pieni muna.
      Molempi paha :(

    • Ei enää teinityttö

      Minulle kelpaa mainiosti kaljukin mies. Minusta kaljuuntuvan kannattaa ajaa pää sileäksi, näyttää paremmalta. Kaljuuntuvan miehen takatukkaponnari on ehdoton no-no, se on suorastaan rumaa. Tuollaiset naistyyppiset pitkät hiukset ei miellytä silmääni. Mm. omat poikani pitävät lyhyttä hiusmallia vaikka hiustenkasvu on aivan normaali ja vaimot on löytynyt ongelmitta.

      • koko palsta

        Ei täällä saa noin sanoa.
        Täällä rokataan harakanpesää roikkuen kiinni viimeisistä haituvista tissit turvoksissa ja muna löysänä eturauhaslääkkeestä.

        Tämän palstan mielestä se on ainut tapa elää.


      • milloin nukut?
        koko palsta kirjoitti:

        Ei täällä saa noin sanoa.
        Täällä rokataan harakanpesää roikkuen kiinni viimeisistä haituvista tissit turvoksissa ja muna löysänä eturauhaslääkkeestä.

        Tämän palstan mielestä se on ainut tapa elää.

        Viekö kaljuuntuminen yöunet kun olet läpi yön itsellesi vastaillut? Fina toimii unilääkkeenäkin kun tietää hiusten olevan kunnossa, mutta sinulle ilmeisesti myöhäistä. Kokeile vaikka melatoniinia ja St.Johns Worth/mäkikuismauutetta.
        Pää voi paremmin kun nukkuu välillä.


      • imetätkö jo vauvaa
        milloin nukut? kirjoitti:

        Viekö kaljuuntuminen yöunet kun olet läpi yön itsellesi vastaillut? Fina toimii unilääkkeenäkin kun tietää hiusten olevan kunnossa, mutta sinulle ilmeisesti myöhäistä. Kokeile vaikka melatoniinia ja St.Johns Worth/mäkikuismauutetta.
        Pää voi paremmin kun nukkuu välillä.

        Mä runkkaan sun tisseille mun erektiolla..puhallan samalla sun kruunun haituvia..upee comb over hei.


      • Näitähän näkee

        Eilen televisiossa, James Hirvisaari. Ei ihan pahin tapaus takatukkaponnarista mutta jo riittävän karmea näky.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. En tullut, koska käytit päätäsi.

      Ja koska ihmiset pilaavat sillä mahdollisuudet, kaikki mikä toimii vaatii oman lähestymistapani. Kun levittää punaisia m
      Ikävä
      37
      2726
    2. Miten kaivattusi teki sinuun lähtemättömän vaikutuksen?

      Minulla kävi niin, että hän laittoi ruokaa, kun olin nälkäinen. Tie miehen sydämeen käy vatsan kautta.
      Ikävä
      89
      1174
    3. Alkon myynti putosi kesäkuussa 10 prosenttia

      Niin se hallitus tuhoaa valtion verokertymää ylisuurella alkoholiverolla, kun kansalaiset hankkivat juomansa ulkomailta.
      Maailman menoa
      127
      979
    4. Oliko mies vetäytyminen

      Toimiva veto? Miten meille kävi. Ei hyvin ja mahdottomalta tuntuu tilanne nyt.
      Ikävä
      60
      950
    5. Mitä söitte Hänen kanssaan yhdessä viimeksi?

      Tällainen vihjeketju:)
      Ikävä
      66
      907
    6. Ulosotossa olevan tulisi saada itse päättää

      Maksetaanko hänen ulosotossa olevia velkoja takaisin yksi kerrallaan vai ripotellen pikku summia sinne tänne, kuten ulos
      76
      858
    7. Oon tässä pohtinut että se nainen

      Ei sovi sulle. Ihmetyttää mitä näet hänessä. Mieheltä miehelle
      Ikävä
      70
      805
    8. EU:lta tyly ratkaisu Temulle

      On se hyvä, että EU on vihdoin ja viimein puuttunut noiden Kiinan krääsän kauppiaiden toimintaan. https://www.is.fi/ta
      Maailman menoa
      99
      802
    9. Nainen on ihana

      ilta-päivää tosi söpölle naiselle 🤗😘☺ Jos saisin sinut nainen oisin onnellisin mies Etpäs tiedäkään keneltä tämä on?
      Ikävä
      25
      718
    10. Hallinto-oikeus kumosi valtuuston päätöksiä

      Teksti-tv kertoo, että valtuuston päätöksentekoon on osallistunut varavaltuutettu jolla ei ollut oikeutta osallistua. Mi
      Ähtäri
      30
      684
    Aihe