TV uutisten tyhmä juontaja

Tyhmäkö juontaja

Tv uutisten juontaja teki itsestään tymän tivatessaan maanviljelijältä, että miksi sinne pellolle ei voi mennä traktorilla, kun olivat nämä rankkasateet ja vesi lainehti pelloilla.
Kun vielä ennen kysymystä maanviljelijä sanoi, että pellolle ei voi mennä, vaan pellon on annettava kuivua vähintään viikon verran, ennekuin sitä voidaan alkaa viljelemään.

Juontajajalta voitaisiin kysyä samaa, jos tämä menee kasvimaata pellolle tekemään rankkasateen jälkeen ja tulee sieltä pois selittelemällä, että ei kasvimaan teosta mitään tullut, kun pelto oli liian märkää, multa vaan paakkuuntui, eikä työstä tullut yhtään mitään.
Silloin voitaisiin juontajalta kysyä vastaavaa ja juontaja varmaan toteaisi, että on aivan liian märkää tehdä peltotöitä.
Juotaja ei varmaan ole koskaan viljellyt pellolla mitään, ei ainkaan sateen sattuessa, kun uutisissa meni tuollaista kysymään.

5

358

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ajankohtaiset toimit

      Ovatko uutisten ja ajankohtaistoimituksen toimittajat muutenkaan ajan tasalla. Yksi imelimmistä viisastelijoista on tämä A-studion muikistelija Annukka.

      • Annukkakakka

        Tuo Annukka on aivan typerä. Katsokaa hänen ilmettään, kun odottaa vastausta! Se tosiaan on näkemisen arvoinen. Mitään kunnioitusta haastateltavaa kohtaan tuolta ei heru!


    • urpasavi

      Olisin pokkana kysyny toimittajattarelta, että eikö hän ole kuullu Eeuun toukosade direktiivistä?

    • massye-pelarus
      • ,.........

        :))))))))))))))) huippu pätkä,


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nuorille miehille ei kelpaa enää paljon käytetty nainen

      "En ikinä huolisi mitään kyläpyörää", Tomi täräyttää TikTokissa https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/27182b8f-7759-49d0-8
      Sinkut
      342
      3462
    2. Persut eivät ole kertoneet euronkaan edestä säästökohteita

      Mutta änkyttävät kysellä niistä muilta jatkuvasti. Vaikuttaa ettei persuilla ole kykyä omaan ajatteluun ja päätöksenteko
      Maailman menoa
      219
      2959
    3. Marinin hallituskaudella Suomen BKT sentään kasvoi

      Tämä ns. kauhukabinetti ei ole saanut aikaan kuin vahinkoa. Otti ennätysvelat rikkaiden veroalennuksiin ja sai työttömyy
      Maailman menoa
      62
      2491
    4. Drone-epäily Uudellamaalla

      Ihmisiä kehotetaan siirtymään sisätiloihin. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000012008358.html
      Maailman menoa
      178
      1542
    5. Loppuiko MTV3 näkymästä? Vinkki, miten näet mm. Salatut elämät jatkossa

      MTV:n maksuttomien tv-kanavien (MTV3, MTV Sub, MTV Ava) näkyvyys Elisan palveluissa päättyi 12.5.2026. Tämä aiheutti har
      MTV3
      20
      1386
    6. Oho! Martina Aitolehti teki radikaalin hiusmuutoksen - Uskaltaisitko itse?

      Martina Aitolehti on menestyvä yrittäjä. Nyt hän on mukana Erikoisjoukot-realityssä. Erikoisjoukoissa Aitolehti nähdään
      Kotimaiset julkkisjuorut
      60
      1357
    7. Kuka lääketeollisuuden lahjoma "professori" on tämän takana

      Lääkäri Ari Miettinen on otettu kiinni poliisin toimesta. Ari on avoimesti tuonut esiin lääketeollisuuden bisneksen vast
      Helsinki
      2
      1055
    8. 61
      982
    9. Muistatko? Pete Parkkonen kohahdutti intiimillä videolla - Katso se tästä!

      Pete Parkkonen sai kohujulkisuutta Kohta sataa -videolla. Nyt Parkkonen voi kohahduttaa Euroviisuissa ainakin silloin, j
      Kotimaiset julkkisjuorut
      14
      975
    10. 90
      917
    Aihe