Aattelin muuttaa Lieksaan

Niin mitäs sanotte muutanko? Keskustan läheisyydessä omakotitalo tahi sitten hieno kolmio kerrostalosta. Tekisi mieli palata synnyinseudulle ja lieksalaiset on mukavia. Luonto on mitä parhainta ai että niitä maisemia ja toki lapsuusmuistot mielessä.
8122
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Elä muuta!!!

Äänestä

Toi sun provos on siis niin peerseeestääää.
Mee nyvi....n!

Äänestä

ihmeessä.
me olemme juuri rupeamassa rakentamaan Lieksan keskustaan 15 kerroksista taloa. johon tulee n.160 asuntoa ja niistä sinullekin löytyy sopiva.
Lisäksi Lieksaan rakennetaan raitiotie-linja, kansainvälinen pelikasino ja entisöidään Martta-vainaan maitolava.

Äänestä

"Aattelin muuttaa Lieksaan"


Heh, joo. Niin varmaan. Tai sitten olet ihan v*tun tyhmä.

Äänestä

Älä muuta. Siellä on vain mamuja, rasisti persuja ja särkyviä siltoja. Pysy kaukana.

Äänestä
  • Kyllä täällä on myös kukkahattuja.

    Äänestä

Tervetuloa kansainvälistyvään Lieksaan. Vajaan kymmenen vuoden kuluttua täällä jo varmaan 10% koko väestöstä muunmaalaisia.

Äänestä

Pysy vaan siellä sossun avustamassa läävässäsi äläkä enää provoile!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


muuttohaukka kirjoitti:

Niin mitäs sanotte muutanko? Keskustan läheisyydessä omakotitalo tahi sitten hieno kolmio kerrostalosta. Tekisi mieli palata synnyinseudulle ja lieksalaiset on mukavia. Luonto on mitä parhainta ai että niitä maisemia ja toki lapsuusmuistot mielessä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu