Olisin kiinnostunut tietämään mitä suomalaiset naiset todella ajattelee siitä, että suomalaiset miehet menee naimisiin thainaisen kanssa ja yleensäkin käy Thaimaassa ja niinkuin tiedämme siellä suuri osa porukasta käy naisten takia! Joten kommentteja suomen naiset, onko teissä joku vika, onko vika suomen miehissä vai mikä on? Ja huom. Tämä on yleistä ihmettelyä, ei mitään kielteistä ajattelua suomen naisista, vaimoni on suomalainen ja asia mietitytti lomalla Thaimaassa.
Thainaiset suomessa.
12
3494
Vastaukset
- Missu
olitko kenties kateellinen ja kenelle? Jos mies haluaa palata menneeseen ja olla Mies, se ehkä onnistuu helpommin oikein kasvatetun ladyn kanssa.
Me kieroon kasvaneet suomalaiset olemme sitten eri juttu ja eksoottisia monissa muissa matkailukohteissa ( lue haluttuja).
Kaikilla kunnioituksella kukin eläköön uskonsa mukaan.- Kalle.....
Okei, menkää reissuun, up to you
- katariina p.
itse en huolisi miestä joka on käyttänyt prostituoituja.
useat suomalaiset (ja monen muun maalaiset) miehet ovat liian kevytkenkäsiä - on aika yököttävää ajatella että he käyvät matkoillaan paneskelemassa huoria, jopa lapsia.
jos joku menee naimisiin ulkomaalaisen naisen kanssa, se on ihan ok juttu. samapa tuo, mistä vaimo on kotoisin.
en usko, että kaikki miehet haluavat paneskella huorien kanssa thaimaassa. pedofiiliyökötykset totta kai haluavat ja sitten ne isomahaiset machomiehet ja lisäksi tavalliset kalle kulkijat, mutta onneksi eivät kaikki.
itse olen saanut kelpo miehen joka kunnioittaa naisia niin paljon, että aktiivisesti vastustaa naiskauppaa.
vanhanaikaisia miehiä kai kiehtoo pikkuiset thaitytöt ja se valta, jolla heitä voi hallita. jotkut miehet eivät kestä naisten tasa-arvopyrkimyksiä ja pakenevat sitten esim. thaimaan baareihin...- raksutiikeri
"useat suomalaiset (ja monen muun maalaiset) miehet ovat liian kevytkenkäsiä "
Minkäs maalaiset miehet ei käy huorissa???? Eikös suomalaiset käytä huorien palveluja suht vähän verrattuna muihin maihin?
Mä käyn Thaimaassa vain sukeltelemassa... - Dhonya
raksutiikeri kirjoitti:
"useat suomalaiset (ja monen muun maalaiset) miehet ovat liian kevytkenkäsiä "
Minkäs maalaiset miehet ei käy huorissa???? Eikös suomalaiset käytä huorien palveluja suht vähän verrattuna muihin maihin?
Mä käyn Thaimaassa vain sukeltelemassa...Jos miehen on vaikea luoda tasa-arvoista ja tasapainoista suhdetta ja sitoutua parisuhteeseen, niin suotakoon hänelle kuitenkin tämä mahdollisuus edes lomamatkoilla tuntea itsensä mieheksi! Mutta hyvän tähden, lapset pitää jättää rauhaan!
- kysymyksen esittäjä
"itse en huolisi miestä joka on käyttänyt prostituoituja."
Kuinka olet tarkistanut tuon asian niiltä miehiltä, joiden kanssa olet ollut? Tutkimusten mukaan noin joka toinen ellei useampikin on "käynyt huorissa".
Miten vahdit miestäsi, ettei hän esim. työmatkalla hairahdu? Onko teillä valheenpaljastin. - kolli
kysymyksen esittäjä kirjoitti:
"itse en huolisi miestä joka on käyttänyt prostituoituja."
Kuinka olet tarkistanut tuon asian niiltä miehiltä, joiden kanssa olet ollut? Tutkimusten mukaan noin joka toinen ellei useampikin on "käynyt huorissa".
Miten vahdit miestäsi, ettei hän esim. työmatkalla hairahdu? Onko teillä valheenpaljastin.käynyt huorissa. Sitten lisätään vielä ne miehet jotka eivät käy huorissa, mutta aktiivisesti pettävät naisiaan. alkaa ns. kunnollisten miesten osuus vähissä. Voitas sitten jatkaa aihetta naisista, jotka käyvät ystävättäriensä kanssa välimerellä harrastamassa irtosuhteita paikallisten gigolojen kanssa
- kysymyksen esittäjä
kolli kirjoitti:
käynyt huorissa. Sitten lisätään vielä ne miehet jotka eivät käy huorissa, mutta aktiivisesti pettävät naisiaan. alkaa ns. kunnollisten miesten osuus vähissä. Voitas sitten jatkaa aihetta naisista, jotka käyvät ystävättäriensä kanssa välimerellä harrastamassa irtosuhteita paikallisten gigolojen kanssa
"Sitten lisätään vielä ne miehet jotka eivät käy huorissa, mutta aktiivisesti pettävät naisiaan. alkaa ns. kunnollisten miesten osuus vähissä."
Ja millaisten naisten kanssa nämä miehet pelehtii?
Miten vähäiseksi jää ns. kunnollisten naisten määrä?
Jos se alkuperäinen kommentointini kohde on sellainen, kuuluu hän sellaiseen vähemmistöryhmään, jonka uhanalaisuus pitäisi tarkistaa ja tarvittaessa tehdä suojelupäätös.
- Meiju
Pahaltahan se tuntuu, jos joku sinkkuna pyörii vasten tahtoaan. Yleensä ne miehet, jotka hakevat Thaimaasta, ovat sellaisia alaluokan kansalaisia, ettei heitä kukaan suomalainen huoli ja mikäli huolii niin nainen on liian itsetietoinen.
Thainaisille kelpaa hän, joka ei suomalaisille kelpaa. jotkut thainaiset näyttävät rakastavan ketä tahansa, kunhan raha ja kansalaisuus ovat oikeassa suhteessa.
Tunnen sääliä sellaisia miehiä kohtaan, jotka epätoivoisina hakevat naista Thaimaasta. Naisia kohtaan tunnen häpeää, kun ovat itsensä antaneet niin halvalla, ei edes kunnolla tutustu tulevaan mieheensä. Rakastaa siksi, että rakastaa. Eli ei rakasta (ainakaan heti).- kake
Ovat ne säälittävät suomalaiset naiset, jotka kehuskelevat välimeren herkuillaan. Vielä enemmän säälin suomalaisia naisia, jotka pyörivät mustaien miesten perässä. Ei taida se rakkaus olla mustalla miehellä päälimmäisenä mielessä...tai sitten on ...
- Missitär
Syynä se että ne suomalaiset miehet ovat sen verran rupusakkia että suomesta eivät naista saa. Saahan kuka tahansa Thaimaasta rahalla kauniin huoran! Jokainen mies joka tuo thainaisen suomeen osoittaa vain sen kuinka hyvä hänen saantipuoli kotimaassaan on...ja jos huoratkin kelpaa...ei hyvin pyyhi. Tätä mieltä on jokainen tuntemani kaverini.
- jooseppi
Kun kiukkusia viestejä useampaan paikkaan. Voi poloista.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Putin hoiti Suomen natoon ja myös Ruotsin
Iso kiitos Vladimir Putinille. Hänen ansiosta pääsemme nyt Natoon. Putin halusi Naton lähelle ja nyt sai. Voimme tästä kiittää vain Putinia.6487948Niinistö teki hetkessä Suomesta Venäjän ydinaseiden maalitaulun
Kaiken lisäksi mies vielä lällätteli Putinille eilisessä tiedotustilaisuudessa ja käski katsomaan itseään peiliin. Kyllä vähän asiallisempaa käytöstä4662234Voi Stefu ja sun kiivas luonteesi
Sielä lentelee ullakkohuoneiston ikkunasta daamin vaatteet ja matkalaukut pitkin pihaa. Toisaalta,en ihmettele yhtään että tämä suhde päättyi näin,kyl2292135- 1441703
Veikkaus: Miten The Rasmus pärjää Euroviisuissa?
Euroviisuhuuma on ylimmillään, kun Suomi ja The Rasmus taistelee biisillään Jezebel. Bändi on tikissä, kunhan Lauri Ylösen ääni kantaa. Mitä veikka511230Ohhoh! Martina Aitolehti ja seurapiirihurmuri-Jesper ekassa yhteiskuvassa - Sutinaa Mallorcalla!
Martina Aitolehti ja seurapiirijulkkis-Jesper nauttivat toisistaan varsin vauhdikkaissa merkeissä Mallorcalla. Aitolehti ei ole esitellyt rakastaan vi251223Stefanilta tuli taas karu totuus Sofiasta
Marokkolainen h*o*ra! Voi tsiisus kun mulla on hauskaa! Lumput lentää ikkunasta kun Stefu raivoaa h*uralleen🤣🤣🤣 Nyt ne popparit tulille, tästä tule991104Ootko onnellinen kun ei tarvitse
nähdä tätä tyhmää naamaa enää koskaan? Multa se särkee sydämen, mutta minkäs teen. Vaikka olisi kuinka sinnikäs eikä hellittäisi, se ei aina auta.65836Steppuli veressä
Seiskan lööpissä Steppulilla naama ja nyrkit veressä. Ei tainnut ihan kamojen pihalle paiskominen riittää. Onkohan pistänyt kämpän tuusannuuskaks.58753Oletko nähnyt eroottiset kohuleffat? Fifty Shades Of Grey -trilogia tv:stä
Fifty Shades -trilogia starttaa, kun nuori opiskelijanainen Anastasia tapaa rikkaan liikemiehen. Seksisuhdehan siitä starttaa, höystettynä sadistisill7732