HEI; tapailin miestä reilut 2 kuukautta, koko ajan paineli jarrua, sanoi ettei ole valmis sitoutumaan, ei halua seurustella.
Sitten ilmoitti yhtäkkiä tylysti että on nyt suhteessa toisen kanssa.
Olen ollut surkea koko toukokuun, loppuiko tämä tähän, vai palaammeko yhteen?
Olemme molemmat 40 ikäisiä .
Näkisitkö muuta minulle tähän kesään?
Minua loukkasi että mies sanoi minulle ettei halua sitoutua, miten sitten jonkun toisen kanssa voi alkaa seurustelemaan?
Johanna T Helsinki
2
108
Vastaukset
Hei
tämä mies oli koko ajan toisen naisen kanssa yhteydessä, mutta nainen ei vielä aluksi antanut hänelle vihreää valoa. sellaista sattuu, on oikeastaan hyvä etteivät teidän asianne ehtineet kehittyä tämän pidemmälle. olen tosi pahoillani tästä huonosta kokemuksestasi, mutta ehkä se on varoittavana esimerkkinä tulevassa, että et anna itseäsi aivan liian nopeasti sielua myöten peliin.
en osaa tai pysty puhumaan suoraan ajoista, mutta näen että sinulle on tulossa onnea ja iloa työn kautta ja se kaikki liittyy sitten mutkan kautta myös kotiisi.
teet siis työtä ja pohjatyötä ja sen kaiken tulos näkyy kodissasi.
näen sinulle turvallisuudentunnetta ja edistystä, sinä olet oikealla polulla. olet oikein hyvässä kunnossa ja voimissasi. toki vastaan tulee myös mies, mutta tällä on niin paljon ongelmia repussaan, että sinä näet pian hänen lävitseen.
keskity nyt vain näihin tehtäviisi ja tee kodissa se, minkä olet suunnitellutkin. kaikki se onnistuu hyvin, vielä paremminkin. sen jälkeen on aika juhlia.
t. Keskiyö- Johanna T Helsinki
Kiitos vastauksesta, näin se sitten oli,, vaikka muunlaista toivetta elättelin.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse43703SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo1933609Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv1283350Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky713322Korpelanvaara
Korpelanvaaran alle tulee uusi hevosurheilu keskus monen miljoonan investoinnit202176Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv251768- 311516
- 321471
- 911393
- 151323