HEI; tapailin miestä reilut 2 kuukautta, koko ajan paineli jarrua, sanoi ettei ole valmis sitoutumaan, ei halua seurustella.
Sitten ilmoitti yhtäkkiä tylysti että on nyt suhteessa toisen kanssa.
Olen ollut surkea koko toukokuun, loppuiko tämä tähän, vai palaammeko yhteen?
Olemme molemmat 40 ikäisiä .
Näkisitkö muuta minulle tähän kesään?
Minua loukkasi että mies sanoi minulle ettei halua sitoutua, miten sitten jonkun toisen kanssa voi alkaa seurustelemaan?
Johanna T Helsinki
2
114
Vastaukset 2
Hei
tämä mies oli koko ajan toisen naisen kanssa yhteydessä, mutta nainen ei vielä aluksi antanut hänelle vihreää valoa. sellaista sattuu, on oikeastaan hyvä etteivät teidän asianne ehtineet kehittyä tämän pidemmälle. olen tosi pahoillani tästä huonosta kokemuksestasi, mutta ehkä se on varoittavana esimerkkinä tulevassa, että et anna itseäsi aivan liian nopeasti sielua myöten peliin.
en osaa tai pysty puhumaan suoraan ajoista, mutta näen että sinulle on tulossa onnea ja iloa työn kautta ja se kaikki liittyy sitten mutkan kautta myös kotiisi.
teet siis työtä ja pohjatyötä ja sen kaiken tulos näkyy kodissasi.
näen sinulle turvallisuudentunnetta ja edistystä, sinä olet oikealla polulla. olet oikein hyvässä kunnossa ja voimissasi. toki vastaan tulee myös mies, mutta tällä on niin paljon ongelmia repussaan, että sinä näet pian hänen lävitseen.
keskity nyt vain näihin tehtäviisi ja tee kodissa se, minkä olet suunnitellutkin. kaikki se onnistuu hyvin, vielä paremminkin. sen jälkeen on aika juhlia.
t. Keskiyö- Johanna T Helsinki
Kiitos vastauksesta, näin se sitten oli,, vaikka muunlaista toivetta elättelin.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va651842Nainen, onko sinussa sitä aitoa feminiinisyyttä jäljellä
Vai onko se jäänyt meikkien, korujen, hameiden ym. alle peittoon? Onko naisellisuutesi aitoa vai opetettua? Jos teet nai3661199- 139982
Missäs se Miss Suomussalmi luuraa?
Jokin aika sitten eräs myyjätär tituleerasi itsensä Miss Suomussalmeksi. Asiakas oli kuulemma Tokmannin kassalla todennu16891- 82655
Voisit nainen joskus vastata minulle
Ja antaa jotain itsestäsi. Pientä tunnistetta ja juttua itsestäsi ja meistä. Kannustan.63642- 41628
Päälle hautaus?
Hautauksissa puhutaan päällehautauksista jos vaikka mies on kuollut ensin ja vaimo 20 vuotta myöhemmin! Todellisuudessa99611- 45538
- 56529