on käynyt mielessä. Kaikki Gambia- matkalaiset jotain jellonoita ja kirahveja nähdäkseen tekevät raskaan kokopäivämatkan aina sinne.
Se on ainakin vanhuksille suorastaan koettelemus.
On hieman hinnakaskin. Kyllä kai Senegali turisteja vastaanottaa ja voi pitää ne siellä oikeinkin tyytyväisinä. Sieltä ei tarvitsisi retkeillä Gambiaan koska siellä ei ole mitään nähtävää.
Ainoastaan raivohullu ja tappovalmis presidentti Jammeh olisi luettavissa nähtävyyksien joukkoon mutta sitä eivät turisteille näytä.
Matka Senegaliin
2
206
Vastaukset
- Putipati
Joo, varmasti vastaanottaa turisteja, olen siellä itsekin pari yötä viettänyt oikein viehkossa hotellissa, mutta maa on suuri, joten nähtävyydet (elukat) voivat olla hyvinkin kaukana majapaikasta. Sinne ei Suomesta seuramatkoja tehdä, siis omatoimisuutta vaaditaan ja lisäksi maa on ranskankielinen, mikä myös aiheuttaa hieman hankaluutta ymmärryspuolella.
Luulisi vanhempien ihmisten vielä omaavan sen verran älliä, etteivät lähde matkalle johon eivät rahkeet riitä.- porvoostpaivaa
Kyseessä on porvoo, joka ei ole käynyt/suunnittelemassakaan matkaa afrikkaan. Jos luet Thaimaan pattaya -palstaa,niin selviää miksi näin.
Ei yleensäkään ole käynyt suomea pitemmällä,kunhan porvoilee joka palstalla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit986138KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3495607Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei522649Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521042056Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1071768- 1241717
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191613Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1801267- 731187
Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään33998