Onko kukaan ollut au pairina Saaristokaupungissa? Kuulisin mielelläni kokemuksistanne. Miten saitte paikan, millaisissa perheissä olitte, oliko hyvä palkka jne. .? Olen itse neulamäestä enkä ole varma pääsisinkö au pairiksi Saaristokaupunkiin, vai pitäisikö kertoa työhaastattelussa olevansa jodtain muualta? Vinkkejä kaivataan, kiitoksia!
Au pairiksi Saaristokaupunkiin
Au pairiksi
5201
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Missäs tämä Neulamäki sijaitsee? Ei kai vain jossain kaupungin vuokra- tai kerrostaloalueella? Jos näin, niin et vaikuta kovin luotettavalta. Pitäisi olla sitä lainaa vähintään 200 000, että voidaan harkita sinua meidän pikku Samu-Joona-Petterin au pairiksi siksi aikaa, kun käymme Audilla Technopoliksen Tornissa surffaamassa netissä neljällä tonnilla kuussa.
Ovelaa provoa!!!!!
Mahtaisiko saaristokaupungissa olla herrasväen hovimestarin, palvelijan, sisäkön ja autonkuljettajan työpaikkoja tarjolla?
http://www.youtube.com/watch?v=wj9exQpkGqA
Olin Saaristokaupungissa erään perheen au pairina muutama vuosi sitten. Pidin kyllä siitä ajasta kovasti. Asuin ja ruokailin perheen koirien kanssa joiden hoitamista varten minut sinne otettiinkin. Lapsilla oli oma filippiiniläinen palvelija joten au pairia ei siihen tarvittu. Koirat olivat ihan kivoja vaikka vähän villejä ja kovia nylkyttämään varsinkin kun yritin nukkua. Opin kuitenkin paljon vuoden aikana varsinkin Saaristokaupungin kieltä ja kulttuuria (olen nyttemmin ylivelkaantunut ylisuuren asunnon ja uuden auton oston mentyä kiville) eli suosittelen kaikille lämpimästi!
unohdit kertoa että kartanon isännällä oli oma filippiiniläinen rakast... öh, palvelija ja emännällä afrikkalainen puolen metrin munalla varustettu yöpalvelija.
Pihalla pollasteli turpeat tärkeän näköiset läskikasat jotka esittivät vartijoita. Kun isäntäväen silmä vältti niin panivat toisiaan /ceeseen kuin kanit.
Jälkikasvut kauppasivat huumeita eivätkä välittäneet edes paljon peitellä toimintaansa enää kun pönttö oli jo niin sekaisin.
Että tällaista ylellistä luksuselämää saaristolaiskaupungissa vietettiin...