Windows XP:n asennus jumittaa

Pöppönen

Windows XP:n asennus jää "copying installation files"- kohtaan. Siis jumittuu kokonaan. Missä vika? Olen testannut jo useampaa asennus cd:tä ja monta kertaa. Koneelta on myös tyhjennetty reilusti ylimääräistä sälää pois, joten pitäs ainakin siinä mielessä "jaksaa" asentaa.

5

1084

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Flummis

      Ota levy pois ja "putsaa" sitä. Toista jos ei toimi.

      • Flummis

        Tarkoitan että jatkat asennusta levyn puhdistamisen jälkeen. Älä keskeytä sitä.


    • Harri

      jumittuuko varmasti ? Joskus saattaa tuntua että jumittuu mutta on vain niin hidas. Odota reilusti ja katso mitä tapahtuu.

    • pidempään

      >Windows XP:n asennus jää "copying installation files"- kohtaan. Siis jumittuu kokonaan.<
      -Tuo vaihe kestää melkoisen kauan ja näytöllä ei näytä mitään tapahtuvan, joten tuskimpa edes jumittaa, olet vain hätäinen ja et malta odottaa.

      • painaa "Num Lock"-näppäintä. Jos näppäimen merkkivalo syttyy/sammuu kone ei ole jumissa taas jos ei tapahdu mitään niin silloin kone on jumissa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä sanoisit

      juuri nyt kaivatullesi jos uskaltaisit/kehtaisit?
      Ikävä
      129
      1323
    2. Mitä hyvää

      Mitä hyvää hän on tuonut elämääsi?
      Ikävä
      100
      841
    3. Mikä teidän jutussa on ongelmana?

      Missä meni pieleen?
      Ikävä
      75
      650
    4. 50
      567
    5. Koillis motor

      Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa
      Suomussalmi
      11
      481
    6. ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla

      Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann
      Haapavesi
      40
      454
    7. Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?

      Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m
      Suhteet
      150
      422
    8. Tehdäänkö tänään toiveista totta?

      Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..
      Ikävä
      30
      397
    9. Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä

      Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;
      Maailman menoa
      174
      372
    10. Missä näet kaivattuasi?

      Mitä teet silloin? Tuleeko pakene reaktio? Vai hellä tunne ja ere..
      Ikävä
      25
      368
    Aihe