Alkoi siinä alkutalvella olemaan tämmösiä epätodellisia jaksoja elämässä. Kuin naps vaan alkaa ja saattaa kestä montakin viikkoa putkeen. Ymmärrän kyllä kaiken mitä teen mutta on vähän samanlainen olo kuin pienessä humalassa olisi. Omaa ääntä en kuule kunnolla. Kaikki aistit toimii huonommin ja kaikki tuntuu unelta.
Oon 15v tyttö ja suht. normaali elämä. Stressiä ei ole tällä hetkellä. Ei sairauksia tai lääkitystä. Mitä tää kaikki on?? En jaksais tätä oloa enää.
Epätodellinen olo, apua??!!
unreal
2
452
Vastaukset
- kuukkeloitsija
Vilkaise vaikka tätä:
Itsensä epätodelliseksi ja vieraaksi tunteminen (depersonalisaatio)
http://www.terveyskirjasto.fi/terveyskirjasto/tk.koti?p_artikkeli=dlk00359 Omalla kokemuksellani vinkaan katsomaan myös nämä:
- yleistynyt ahdistuneisuushäiriö
- epävakaa persoonallisuus
- affektiivinen psykoosi
- masennukset ja fyysiset vaivat
Katsohan näistä häiriönimikkeistä erityisen tarkkaan ahdituneisuushäiriön oireluettelo. Pidähän mielessä muutkin ja etsi itse tietoa. Ota epätodellinen olo puheeksi perheesi kesken varhain eikä myöhään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta643305Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh433127- 432498
Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.
Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa1082376- 311923
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘271820- 481626
Mihin hävisi
Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä851435- 391300
- 821159