67v nainen

nainen 67v

Olen viimeisen ½ v aikana saanut sattuman alaisesti tajuttomuus kohtauksia. Jotka melkein joka kerta ennakoin. En tiedä kaunko olen tajuttomana,. Herätessäni huomaan sätkiväni jaloilla. Siis kun olen istunut tai unesta herännyt.

Täällä hoitajat sanoo että se on "poissaolo kohtaus" Mitä hiton eroa niillä on.
Olen miettinyt voiko tässä iässä sairastua, vaikka en ole kolhinut itseäni, enkä muutenkaan dokaillut, tai muuten edesauttanut sen syntymistä.
Huolestuttaa kun peottaa enkä halua halvauksia, ei mitään rasitusta enää. Olen saanut sydänkohtauksen, jonka yhteydessä tehtiin 3 pallolaajennusta ja suonet oli 90% tukossa. Sen jälkeen alkoi hengitys helpotaa, mutta tuli tämä.

1

153

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • vm-48N

      No hoitaja nyt ei mitään diagnooseja ole pätevä tekemään.

      Millainen lääkitys sinulla on epilepsiaasi?

      Totta kai sitä voi tuon ikäisenäkin sairastua epilepsiaan. Siis eikö sinulla ole ns. virallista diagnoosia? Mitä tutkimuksia sinulle on tehty? Oletko tavannut neurologin?

      Google kertoo mitä eroa on petit malilla ja gran malilla.......ja kertoo epistä paljon muutakin.

      Kerrot ettet halua halvauksia ja sinua pelottaa. Ei epilpsia normaalisti ketään halvaannuta (kohtaus jota ei saada ns. poikki voi aiheuttaa erinäisiä vaurioita, jopa kuoleman) ja mitä tulee mainitsemaasi dokailuun ym., en minäkään ole juonut, en tupakoinut, en loukannut päätäni tms., silti sairastan epiä....

      Onko varma että nuo kohtaukset ovat nimenomaan aivoperäisiä? Etteivät olisi sydänperäisiä...

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo räyhää: kansan on muututtava

      Orpon mukaan kansa ei elä kokoomuksen kanssa samassa todellisuudessa, ja sen vuoksi kansan on muututtava. Kas kun ei san
      Maailman menoa
      313
      3681
    2. Muovikassikartelli

      Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell
      Talousrikokset
      32
      2038
    3. Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta

      Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.
      Maailman menoa
      45
      1664
    4. Mikä tekee sen

      Vetovoiman kaivatussasi?
      Ikävä
      91
      1565
    5. Hallintooikeus..

      "Asemakaavapäätös pysyy voimassa.Poikkeamista ja rakentamista koskevat luvat hylättiin" kertoo Pyhäjärven Sanomat netti.
      Pyhäjärvi
      100
      1331
    6. Harmittaako joku

      Harmittaako joku asia tai asiat, mitä on tapahtunut tai jäänyt tapahtumatta?
      Ikävä
      145
      1205
    7. Miksi et vain uskalla!?

      On niin ikävä...
      Ikävä
      81
      1084
    8. Olen rakastunut

      varattuun joka ei eroa. Miten tunteista eroon? Tämä ei ole tavanomaista. On elämäni suuri rakkaus.
      Ikävä
      100
      1080
    9. Jos se joskus oli molemminpuolista

      niin hyvin me molemmat onnistuttiin pitämään toinen epätietoisena.
      Ikävä
      61
      787
    10. Ootko A-nainen vielä vihainen?

      Siitä että en uskaltanut kohdata itseäni silloin kun olit kukassa? Olen tajunnut että tein tosi tökerösti sua kohtaan ja
      Ikävä
      76
      757
    Aihe