Jäähallisodasta Haapavedellä kannattaa

valmistella. Kepujuntan munaukset
ja törppöydet on nääs sitä luokkaa jo kiinnostavuudessaan.
17169
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

"Pikkuantin seikkailut"

Äänestä
  • vaikuttava.

    Äänestä

  • parempi vielä kun ne väyrys-paten kusimukit omalla ja akan kuvalla.

    Äänestä

no voi perskule, kylläpä olisi oivallinen ajatus ja kaiken kruunaa tuo mahtava nimi elokuvalle ""Pikkuantin seikkailut"", olisi varmasti vuosisadan myyntimenestys, ainakin Suomessa.
laitetaan ilmoitus Haapavesilehden tekstiviesti palstalle, ties vaikka joku otta ja tarttuis syötiin.

Äänestä
  • saattas mennä jopa justimusten ohi.

    Äänestä

tälle elokuvalle.

Äänestä

Joo ei muutakuin soitto Mika Ronkaiselle,niin eiköhän elokuva onnistu pikatahtiin.

Äänestä
  • nokka tuulessa ?
    Että haluatko johonki päärooliin ,jossa pikku-anttia tukistetaan löperöistään ?

    Äänestä

  • onko jussilla oma kirjoitti:

    nokka tuulessa ?
    Että haluatko johonki päärooliin ,jossa pikku-anttia tukistetaan löperöistään ?

    Hyvä idea , mutta kuka näyttelee pääosaa ja kietä ovat sivuosan näyttelijät. Eli olemme taas siinä haapavetisten ongelmassa, mikä taas johtaa valitus kierteeseen. Eli ei tule tästäkään mitään, näin ne hyvätkin ideat tulee ammutuksi alas, perinne mikä perinne. Ei täällä voi mistään sopia tai saada jotakin menemään eteenpäin, se vain on se kylmä totuus.

    Äänestä

kuinka niin ei tule mitään, tässähän on selvä käsikirja. kepu päättäjät ovat pääosaissa, kieroilun ja valehteluun syyllisiä ja valittajat ovat sivuosassa, jossa lopuksi kepulien on hyväksyttävä persujen esitys, uuden jäähallin rakentamisesta.

Äänestä

Jussia näyttelee Jani Toivola ja vasuri-eskoa Marko Björs.

Äänestä
  • joo mara on mauser ja ile proctor niiku poliisi opistossa,sekaantuvat joka asiaan,mut kynsille tulee joka kerta,ja loput persut ova blue österin asiakkaita.

    Äänestä

heikki siinä konnailee kuin kepulaiseen kuuluukin.

Äänestä
  • minua poisjättäny ?
    erkki kauhuna.

    Äänestä

  • etkai nää tahallaan kirjoitti:

    minua poisjättäny ?
    erkki kauhuna.

    filmiin kuuluu kuin sittinen keputunkijoon.

    Äänestä

filmillä kuin kahakka luonnossa.
tappinen tuumaili.

Äänestä

ja päästään elokuvaamaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jo elokuvaa kirjoitti:

valmistella. Kepujuntan munaukset
ja törppöydet on nääs sitä luokkaa jo kiinnostavuudessaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu