kertokaahan kokemuksianne?
miten käyttääntyy kun on "suhteessa"?
ei päivityksiä,lisäilee kavereita ihan hulluna vaikka ei edes tunne oikeestaan heitä?
sitten kun yrittää koukuttaa jotain ihmistä niin päivittelee omaa statustaan?
kommentoi hassuja ja on niin mukava kaikille :)))
miten käyttääntyy kun on "suhteessa"?
ei päivityksiä,lisäilee kavereita ihan hulluna vaikka ei edes tunne oikeestaan heitä?
sitten kun yrittää koukuttaa jotain ihmistä niin päivittelee omaa statustaan?
kommentoi hassuja ja on niin mukava kaikille :)))
Vastaukset 7
Vanhimmat
en kyllä tiiä en oo sen kummemmin ajatellu asiaa kun ovat ihan niinkuin kaikki muut...
vois tietenki sen laittaa että vaikka on hyvä kaveri niin sanoo ettei olla yhteyksissä ku facebookissa eikä pahemminaile vastaile puheluihin eikä viesteihin... mutta näin vois tehä kuka vaan.
minusta ei kyllä sillälailla voi verrata ... on ikä kysymys montako kaveria ja jossain mielessä en näe mikä haitta siitä on jos on juuri niin lapsellisen narsisti kun haluaa se on kuitenkin vaan fb
Oon huomannu että facessa moni laittaa youtuubbilinkkejä. Toisessa ketjussa oli et siitäkin tunnistaa narsistin. Ei mulle tullu mieleenkään että mun kaverit voi olla narsisteja.
Yhestä narsistiks väitetystä ei huomannu mitään erityistä. Itsestään puhu statuksessa ja kuulumisissa vähän politiikasta mutta ei muuta erikoista. Ei se ees paljo keskustellu muitten kaa tai ollu silmiinpistävän mukava. Moni mun kavereista on kyllä aina mukavia.
Nyt kyllä. Siis että youtubelinkeistä tunnistais narsistin? Tohon en usko.
Ellei ne kaikki ole hänen omia videoitansa joissa esittelee ihmeellistä elämäänsä tms.
Eli sinä olet passiivinen syöttölammas, johon voi lappaa jokainen ihan mitä itse tahtoo:
- youtube-linkittäjät, ne ovat selviä narsisteja! varokaaa!
- tuossa taas yksi narsisti, kertoo statuksessa omista päivittäisistä toiminnoistaan! joskus politiikasta, ei erityisen paljon keskustele, eikä ole silmiinpistävän mukava. aina mukavat omat kaverit eivät taas ole narsisteja! varma vinkki!
Niin mutta niinhän tuossa toisessa ketjussa (kuviteltu todellisuus) sanottiin. Narsistit laittaa youtubelinkkejä vaikka sellasesta mistä biisitä tykkää tai jonkun mukahauskan sketsin ja sithän se on siis merkkinä keskustelun häirinnästä. Tai jotain kuvia. Kaikki melkein laittaa lomakuvia rannalta tai sellasia. Jotkut laittaa koiristaankin ja perheistään kuvia. Ja vissiin kaikilla on itsestään monia kuvia. Eikös sekin oo narsistista?
Narsistilla on monta fb-tiliä. Yksi omalla nimellään ja kaikki muut tekaistuilla. Tämä siksi, että voi koko ajan seurata, miltä omat päivitykset näyttävät. Usein myös omalla nimellä ollut tili on monen toimesta laitettu estoon ja silloin voi käyttää muita. Ystävillä hän ei koreile, mutta muilla tykkäämisillä viestittää omaa egoaan.
Höpöhöpöhöpö