Hei, kävin katsomassa varaamaani kissanpentua. Pennut luikkivat kuka mihinkin piiloon, lopuksi tulivat kyllä näytille mutta eivät antaneet kunnolla kiinni eivätkä olleet mielellään sylissä. Nytpä mietinkin että tuleekohan niistä koskaan kunnon sylikissoja vai pysyvätkö aikuisenakin arkoina, onko tietoa tai kokemusta kellään?
Toiseksi eivät ole saaneet syntymäkodissaan yhtään matokuuria, tosin ovat ihan sisällä olleet.
Kannattaiskohan katsella jostain muualta vai mitenhän tekis?
kissanpennun sosiaalistuminen
sashar
3
172
Vastaukset 3
- sashar
Ovat nyt siis 10 viikon ikäisiä
- ,,,,....,
Onko siellä perheessä lapsia, jotka ovat sylitelleet ja paijailleet kissoja? Jos kissoja ei käsitellä ihmisen toimesta, niin ne eivät sosiaalistu tarpeeksi ja niistä saattaa tulla arkoja ihmistä kohtaan. Sylikissoja ei kaikista vain tule, vaikka kuinka pentuna pidettäis sylissä.
Madottaa olisi pitänyt jo monta kertaa.- sashar
Ei ole lapsia, yhden hengen taloudessa ovat
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo pelästyi, kun asiat tulivat ilmi ? Hallitus ei enää tuekaan Garden hanketta
Pääministerinä Orpo on vastuussa hallituksensa päätöksenteosta. Hallitus päätti avokätisestä tuesta hankkeelle, joka ei4081757- 1451141
- 671083
- 881081
- 1011014
Miksi naiset tuoksuvat vaihdevuosien tietyssä vaiheessa todella etäännyttäviltä
Mietin tätä, onko luojalla ollut jokin tarkoitus näin voimakkaan lemun aikaan tekemiselle. Monet ajattelevat miten joku143847- 94741
- 45701
Voisitko mies auttaa..
Ottaisit yhteyttä vielä kerran, jos haluat? 🤔 Jätäthän ilkeät kommentit pois.50679En ehkä onnistu siinä
Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.57654