Liikennevakuutuksen hinta?

Kattelin noita vanhoja keskusteluja (v. 2004) liikennevakuutuksen hinnasta. Silloin se ilmeisesti oli n. 100€. Mites nykypäivänä, minkä hintasia vakuutuksia porukoilla on?
4103
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

192,70 turvassa

Äänestä
  • Eli nykyään vakuutuksen saa n. 200€?

    Äänestä

  • jaa'a kirjoitti:

    Eli nykyään vakuutuksen saa n. 200€?

    kyllä, mopon iästä riippuen voi olla alle 200€, mm. oma -86vm on vain 130€/vuosi

    Äänestä

Oma mopovakuutuksemme on kallis, joten pitää vaihtaa toiseen.

Monella yhtiöllä on nettisivuillaan verkkokauppa, ja POP-vakuutus oli halvin 151 eurolla minkä löysin. Jos mopo on uusi ja kallis voi kasko olla tarpeen ja sekin vaikuttaa tietysti hintaan.

Mopon vakuutuksista ei saa kerrytettyä bonuksia moottoripyörään.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jaa'a kirjoitti:

Kattelin noita vanhoja keskusteluja (v. 2004) liikennevakuutuksen hinnasta. Silloin se ilmeisesti oli n. 100€. Mites nykypäivänä, minkä hintasia vakuutuksia porukoilla on?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu