Häämatkalle Ranskaan

Upeasti menneiden häiden jatkoksi pääsemme vielä unelmahäämatkalle Pariisiin. Viikko espressoja, panineja ja Louvrea.. Odotan innolla..viikon päästä lähdemme..iiks.
3843
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Käykää Versaillesissa, jos sää antaa myöden. Linnassa tungosta usein, mutta puutarhassa kävely on eräänlainen romantiikan huipentuma.

Pariisista pääsee RER-junalla kätevästi, määräasema Versailles Rive Gauche. hinta noin 5 euroo yhteen suuntaan,n. puoli tuntia.

Äänestä
  • Suosittelen illallisristeilyä Seinelle, jos ette sellaisella ole aikaisemmin käyneet.

    Äänestä

  • Kaipaan sinne kirjoitti:

    Suosittelen illallisristeilyä Seinelle, jos ette sellaisella ole aikaisemmin käyneet.

    Juu, tuli reissu tehtyä. Kauemminkin olisimme viihtyneet.. Kävimme Seinen risteilyllä (mutta illallinen syötiin vasemmalla rannalla) ja Eiffel oli kaunis iltavalaistuksessa. Suosittelen kaikille lämpimästi! Uudelleen menemme varmasti..

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Minea kirjoitti:

Upeasti menneiden häiden jatkoksi pääsemme vielä unelmahäämatkalle Pariisiin. Viikko espressoja, panineja ja Louvrea.. Odotan innolla..viikon päästä lähdemme..iiks.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu