Business, onko aina teräsjousilla vai onko malleja myös hydellä? Jos on niin mistä sen tunnistaa ohjaamossa (jos ei käy ajamassa). Siis uudempi korimalli.
C5 Dynamique
Mukava sitikka
8124
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Hydejousituksen tunnistaa keskikonsolin säätöpanelista. Teräsjousisesta tuo puuttuu. Kuulemma tämä teräsjousinenkin on aivan hyvä ajettava, eikä juuri eroa hydejousisesta. Itse otan kyllä mielummin hydejousisen, jo pelkästään paremman kestävyyden vuoksi. Rautajousinen kestää kyllä samoin kuin muillakin merkeillä.
Voiko siis olla se joka on sähköisen käsijarrukahvan vieressä?, joka mittariin muuttaa ainakin ohjelman sporttisemmaksi koska talviajo namiskukkelin vieressä on kumminkin erillinen sport nappula. Onko kaikissa käyttöohjekirjoissa hyde toiminnosta vaikka sitä ei olisikaan?
Hyde nappula voi olla myös tippunut parkkipaikalle.
Hieno vastaus tojo teroja juuri ikävöinkin
Hienoa että sinäkin olet tullut vihdoinkin järkiisi !
Teräsjousitus: perinteinen käsijarrukahva keskikonsolissa
Kaasunestejousitus: sähköinen käsijarru
Mallimerkinnät ovat muuttuneet, joten enää esim. dynamique ei kerro suoraan jousituksen mallia.
Jos pääsee valkkaamaan, niin kannattaa ottaa kerralla Exclusive malli, vaikka joutuukin maksamaan hieman extraa.
Mikä malli on se josta osia tippuu matkan varrelle? Excuseme??