Lihavat, hyvä olisi peittää itseään

09876

Nyt kun on kesälämmin, niin silmälle on pahan näköistä nähdä kaupungilla höllyvää kananvalkoista ihoa. Voisitteko ystävällisesti paksut ihmiset verhoutua!

14

378

    Vastaukset 14

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • lihavat on leppoisia
    • sandarella

      Voisitko SINÄ ystävällisesti kadota!!!
      Jos niin s*atanasti häiritsee joidenkin ylimääräinen höllyvä, niin ei vissii kukaan pakota katsomaan?
      Huom! Niin, ja itse kuitenkin olen sellanen 'normi-hyvä-vartaloinen', jota äijät kyylää. Typerää tuollanen ylipainoisten mollaaminen, kun kauniita kaikki on!

    • Helppojuttu

      Aloittajan kannattaa lopettaa se peiliin katsominen.

    • Läskejä ei missään tapauksessa kannata peitellä! Näyttää vaan pahemmalta. Sama asia kuin miehillä yritykset peitellä kaljua päälakea.
      Moni lihavakin on hyvännäköinen, joten kantakaa ylimääräiset kilonne ylpeydellä :)

    • kkll

      Tyhmät voisi pitää turpansa kiinni ja olla aloittamatta typeriä keskusteluja tänne.

    • Hohhoijaa.

      Miksi peittää sellaista mikä on itselle osa omaa identiteettiä ja asia joka ei muiden arvosteltavaksi kuulu?

      Jos ketjun aloittaja tulisi esiin, olen varma että peitettävää löytyisi ja paljon. Silti hyväksymme sinut. Ainoastaan nämä aivopierusi täällä keskusteluissa tympivät monia.

      Kirjoitat väärään paikkaan. Suomi24 sivuilta löytyy omat keskustelunsa ulkonäkö, terveys, muoti yms. keskusteluihin. Kirjoita sinne. Sieltä saat keskusteluseuraa joilla on samat kiinnostuksenkohteet.

      • Hurskastelija.

        Kuinkas ne rouvan omat aivopierut? Oletko muistanut pitää ne kurissa, tällä ja muilla suomi24-palstoilla?


    • ththjthjt

      treenattu ihminen on aina kaunis.

    • Läski.

      Niin on, treenaan itse 7 kertaa viikossa ruokasalilla.

      OM NOM NOM!!!

      Maiskis!

    • nuorekas nainen

      Aivan typerältä ,että lihavat pitäisi peitellä itseään. Olen itse ollut ylipainoinen kuin nyt lievää mutta en kutenkin peitellä. On kyllä kauniita lihavia,hoikkia ja vähän ylimääräisiä naisia. Antaa heidän olla sellaisena ja nauttia kesää. Jos lihava tai ylimääräinen haluaa laihduttaa niin hänen tahdosta sen mukaan vaikka ei olisi pakko. Häiritseekö sinua niin lihavista?

    • Asiakaspalvelija

      Kyllä nää teinityttöset saisivat enemmänkin peittää itseään. Kauheeta katsoa kun tytöillä perseet vilkkuu ja selluliitin lyllyy. Sitä ollaan niin yberseksikästä mutta enemmänkin tekevät itsensä naurettaviksi ja vartalon halvaksi. PUKEUTUKAA!

      • mammaa suututtaa

        On se kauheeta katsella... niin. On olemassa lihakset silmissä, joita käyttäen saa siirtää, ainakin hetkeksi, katseen pois kauheista asioista. Oletko ajatellut sellaista asiaa? Toki tietoinen provosoiminen on hiukan huonoa käytöstä, pukeutumisessakin. Provosoituminen on eri asia,. Jokainen nuori ihminen ei ole omasta mielestään uberseksikäs, kuten sinusta tuntuu.Puuttuuko sinulta seksikkyyttä, kun on niin kauheaa katsoa nuoria? Vanhemmatkin naisihmiset vvoivat olla tökerön näköisiä, kun kujeskelevat mauttomissa, paljastavissa vaatteissa. Jos ja kun tarkoituksena heillä on näyttää seksikkäältä, niin ei ole onnistunut. Monilla on itsestään sellainen kuva, kuin on. Ei sille mahda asiakaspalvelijakaan mitään. Tajuatko? Taidat olla kateellinen.. olen satavarma, että mollaamisesi syy on se. Laita itse ne Loboutinin korkkarit jalkaasi ja jokin niihin sopiva retonki, niin olet hyvän näköinen ja jokainen suurin piirtein huokailee, kun tallustelet pitkin (catwalkia) katuja.


    • myös laihat

      Näin viileillä ilmoilla ihmiset peittää itsensä hyvin.

    • nhytvderk

      Nyt kun nykyään on lähes kaikilla mahdollisuus internettiin ja sen myötä tällekin keskustelupalstalle, niin voisitko ystävällisesti olla kirjoittamatta tänne mitään, jos et saa aikaan yhtäkään järkevää lausetta? Silmille on pahannäköistä nähdä tekstiä, jonka on kirjoittanut joko trolli tai muuten vain päänsä erittäin pahasti vahingoittanut henkilö.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. KP-Sesongilla ongelmia?

      Tarvitsen luotettavaa katonpuhdistajaa ja kuulin, että KP-Sesonki Oy tekee hommat edullisesti ja asiakkaan tarpeet huomi
      Ylöjärvi
      25
      1625
    2. Oot upea nainen, älä vähättele ittees

      Ja tietojeni mukaan 2 muuta on susta kiinnostuneit mun lisäks. 👀
      Ikävä
      68
      1387
    3. Mikä kaivatussasi ärsyttää

      Juuri nyt, tällä hetkellä?
      Ikävä
      96
      1171
    4. Jämsän Paras Ravintola

      Särkijärven kioskiin on avattu uusi upea Maucas ravintola joka on jämsän paras. Loistava palvelu ja herkullinen ruoka. R
      Jämsä
      76
      1109
    5. Salaisuudet paljastuu

      Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku
      Ikävä
      84
      799
    6. Poliisi pamputti Variskankaalla

      Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella
      Kajaani
      29
      746
    7. Ihmettelet nainen, miten vielä sinua rakastan

      No jos en enää sinua ajattelisi, niin ei se mitään rakkautta olisi alunperinkään. En tarvi sinusta nähdä merkkiäkään, ni
      Ikävä
      48
      737
    8. Kiellettyjä ajatuksia

      Istutaan sylikkäin, katson sun silmiin, vastaat kstseeseen ja kiedon kädet sun ympärille. Huulet koskettaa sun huulia,
      Ikävä
      43
      656
    9. vapaa

      sana :) 🚮
      Ikävä
      63
      656
    10. Onko ihan pakko

      olla niin hiton pitkävihainen? Sinulle nainen...
      Ikävä
      38
      629
    Aihe