Nopeaa APUA - Kiitos!

16 + 10

9

133

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ap3418

      Help meee D:

    • Ilmaista wlania ei sovelluksilla saa.

    • Ei saa.

    • ninetothree

      Vapuselle tiedoksi, että kyllä saa :).

      Voit ladata ilmaisen VPN sovelluksen, jolla voit surffata netissä anonyyminä - ilmaiseksi.

    • 0kg50

      Eihän saa.


      Vapunen tiedätkö onko mitenkään mahdollista saada ilmaista nettiä puhelimeen?

    • Jotta puhelimella voisi surffaila ilmaiseksi netissä niin pitäisi löytää julkinen avoin wlan verkko tai sitten jos joku muu maksaa liittymän rajattoman datapaketin.

      Millään sovelluksella ei tätä saa.

    • Tuolla voi jakaa kännykän nettiyhteyden WiFi;n kautta tietokoneelle tai tabletille. Ominaisuus tosin on useimmissa (kaikissa?) Android puhelimissa jo vakiona. Se siis ei auta puhelimen nettiin pääsyssä (ellei se ole kaverin puhelimessa), mutta sillä voi säästää, kun ei tarvitse tabletiin omaa nettiä.

      Millään ohjelmalla tms. et saa ilmaista nettiyhteyttä kännykkääsi. WiFiä voi käyttää missä niitä on (esimerkiksi kirjastoissa). Muuten pitää käyttää mobiilidataa. Nykyään halvin mobiilidata on varsin edullinen.

    • Tarkennus tuohon Android hommaan. Versiosta 2.2 lähtien wlan jako on mahdollista. ( Eli käytännössä kaikissa koska tuota vanhemmat versiot ovat jo harvinaisia.).

    • ilmatteeks

      Käyköhän toi Windows puhelimeenkin. Turhaan muuten maksaa 3g yli 10 € tai 4g yli 20€ /kk jos kaupungin keskustassa pyörii kun kotona on kuitenkin laajakaista.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. SDP palauttaa Suomen kansalle kulta-ajat

      Hyvinvointivalto on pääosin SDP:n ja osin myös Maalaisliiton rakentama. Hyvinvointivaltion ylläpito edellyttää oikeude
      Maailman menoa
      110
      12318
    2. Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan

      Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k
      Maailman menoa
      210
      11582
    3. Marinin tuhojen korjaaminen kestää kahdeksan vuotta

      Nyt on vasta neljännes mennyt ja ensimmäiset korjausliikkeet saatu liikkeelle. Innokkaimmat olivat odottaneet että jo t
      Maailman menoa
      147
      9177
    4. Aamun Riikka: työttömyydessä lähestytään viime laman synkintä vaihetta

      Nopeasti mentiiin upean Marinin hallituksen ennätystyöllisyydestä toiseen ääripäähän, kohti Suomen historian kurjimpia t
      Maailman menoa
      68
      8610
    5. Älkää vassarit kuvitelko, että Marinin kulta-ajat palaavat

      Vaikka demarit voittaisivat seuraavat vaalit, se ei palauta Marinin taskut-täyteen-kelasta-aikaa takaisin, ei voi eikä h
      Maailman menoa
      72
      8552
    6. Se oli Orpo joka rynni Eagle S -alukselle

      Vastoin kaikkia kansainvälisen merenkäynnin sääntöjä. Kunpa olisi ollut purjehtija Harkimo Suomen johdossa silloin. ht
      Maailman menoa
      16
      7505
    7. Suomen velka kasvoi ennätysvauhtia - Mäkynen repostelee

      – Velka kasvoi eniten tilaston historiassa, Mäkynen kirjoittaa. – Vuoden 2025 toisella neljänneksellä selvästi eniten k
      Maailman menoa
      10
      6759
    8. Giorgia Meloni vs Riikka Purra

      Kyllä Italian pääministeri on kauniimpi ja seksikkäämpi, kuin Suomen valtiovarainministeri Riikka Purra. Mitä jotkut näk
      Maailman menoa
      22
      6200
    9. Demarikultin uhri kertoo

      Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa
      Maailman menoa
      91
      5885
    10. Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?

      Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus
      Maailman menoa
      60
      5350
    Aihe