Apuva tarvitsee hän

Olen joskus tumpeloinut tuon Trend mallin aloitukseen paikkakuntani sään, joka ei toimi oikein, ollut viikkoja sama lämpöluku?
Tuolla sovelluksissa on Iltasanomat johon saa tuon kotipaikkakunnan sään joka ei myöskää pidä lainkaan paikkaansa, miten nuo saa pois? Ja miksei tuo IS poistu kun vedän sen roskiin?
1258
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Kokeile mennä sen asetuksiin ja valitse automaattinen paikan valinta jos sellainen asetus on siellä.

IS poistuu puhelimesta sovellusten hallinnasta.

Äänestä

Tuo IS poistui vain sieltä sov, hallinnasta, ihmettelin vaan miksei halunnu roskiin?
Puhelinta aukaistessa edelleen tulee näyttöön tuo oma paikkakunta ja se sama lämpötila, enkä asetuksistakaan ole löytäny sellaista kohtaa vielä mistä sen sais poistettua.

Äänestä

Tuo poistotoiminto vaihtelee eri malleittain.

Kokeile poistaa se sää aloitusnäytöltä ja laita se uudestaan sinne.

Äänestä

Sen haluaisinkin poistaa puhelimen aloitusnäytöltä mutta en löydä konstia siihen mistään.

Äänestä

Paina pitkään sitä sääwidgettiä ja vedä se roskakoriin.

Äänestä

Joo olen painanut sitä pitkään mutta ei se reakoi mitenkään eikä roskista tule tuohon eka näyttöön onko se lukitusnäyttö ja sitä sipaisemalla pääsee vasta käyttämään toimintoja.

Äänestä

Pitäisi tulla jos sitä rupeaa siirtämään näytön yläosaan.

Äänestä

Ei tapahdu mitään muuta kuin renkaita vilkkuu siinä sääilm, ympärillä kun pidän sormea pitkäänkin päällä, eikä sitä saa liikkumaan vetämällä mihinkään eikä roskista saa tässä näytössä näkyviin eikä mitään muutakaan, seuraavaassa näytössä vasta tulee toiminnot.

Äänestä
  • Kysyjä haluaa poistaa ilmeisesti lukitusnäytöltä sääwidgetin. Lukitusnäytön sääwidgetin voi poistaa lukitusnäytön asetuksista. Sitä ei voi vetää roskakoriin kuten kotinäytöillä olevia sovelluksia ja widgettejä.

    Asetukset-> lukitusnäyttö

    Äänestä

  • UPDATE_10384358 kirjoitti:

    Kysyjä haluaa poistaa ilmeisesti lukitusnäytöltä sääwidgetin. Lukitusnäytön sääwidgetin voi poistaa lukitusnäytön asetuksista. Sitä ei voi vetää roskakoriin kuten kotinäytöillä olevia sovelluksia ja widgettejä.

    Asetukset-> lukitusnäyttö

    Se löytyi Asetukset > turvallisuus > Lukitusnäytön asetuset, en vaan osannut mennä heti oikeaa reittiä, vaikka joskus olen käynyt siellä näköjään virittelemässä.

    Kiitos kaikille!

    Äänestä

Ainoastaan tuolla Asetukset>Taustakuva, on tuo lukitusnäyttö ja sieltä tulee vaan Galleria ja taustakuvat, mutta asetuksia siinä ei ole, enkä löydä tuon asetusta mistään.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


vanhempiäijä kirjoitti:

Olen joskus tumpeloinut tuon Trend mallin aloitukseen paikkakuntani sään, joka ei toimi oikein, ollut viikkoja sama lämpöluku?
Tuolla sovelluksissa on Iltasanomat johon saa tuon kotipaikkakunnan sään joka ei myöskää pidä lainkaan paikkaansa, miten nuo saa pois? Ja miksei tuo IS poistu kun vedän sen roskiin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu