Hyvä Henna!!
Hyvä Henna
12
289
Vastaukset
- kiitos sulle
Henna olet 10 nainen.ja tuore MEP.
- Hyvänäin
Nyt voimme vain pitää peukkua hänelle , oletan tulevasta mepistä muotoutuvan vahvan politiikon jollaiselle olisi tilausta kotimaassakin .
- Samspasati
Aivan varmasti, Hennahan viihtyi hyvin Helsingin yöelämässä. Brysselissä se lienee kaksin verroin mukavampaa. Kyllä Hennasta saatiin oma kiitäjä.
- Tehomimmi
Yöelämäkin kuuluu elävän ihmisen valikoimiin viihteen osalta , ja hyvä niin elämää on elettävänä muuallakin kun jalasmökissä .
- hyvää matkaa rysseliin
hieno juttu, että vähenee suomen politiikassa suhmuroinnit ja pelailut viideksi vuodeksi.
- sampsaka
Yöelämä on olennaista ja mitä kauempana kotoa sen parempi.
- Erkki V
Olen erittäin tyytyväinen kun pääsemme kotimaan politiikassa eroon moisesta ylimielisestä ihmisestä.
- Verkki E.
Tuskin tunnet ko. henkilön, ei todellakaan ole ylimielinen, kyllä Henna on tuolla ympyröissään kärkipään tekijä niin osaajana ja käytökseltään.
- Sampsaka
Juuri näin, turha huudella vaikka Hymyssä kerrottiinkin Hennan hyvin viihtyvän Helsingin yössä jonkun takarivin kansanedustajan kanssa. Taisi olla sama mies joka sössötti eduskunnassa (työpaikallaan) liikuttuneessa tilassa.
- sunnikapinallinen
Niin, ihminen Hennakin on, jokaisen kannattaisi katsoa enemmän peiliin eikä solvata toisia ja pitää huolta muitten asioista paremmin kuin omista asioista. Mistä johtuu niin monen tällainen käytös ja kirjoittelu?..ehkä kateus tai huono itsetunto vai molemmatko?
Itselle ihan sama missä kukin viihtyy kunhan ylipäätään viihtyy. - Sampsaka
Henna tulee varmasti viihtymään hyvin niin Helsingissä kuin Brysselissä. Peiliin on tosiaan hyvä katsella ennen kuin lähtee baanalle. Hennan tosin kyllä tulisi pitää huolta muiden asioista, mutta mukavampihan se on tietysti toisin päin.
- Kesämies ei vonkaa
Hei kauniit rouvat ja naiset eivät todellakaan hyppele vieraissakaan.koskaan?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 253770
Suomalainen perheenisä vaatii Suvivirren esittämisestä hyvityksiä
Itse lapsena uskonnonopetuksesta vissiin traumoja saanut ihka suomalainen (!) perheenisä vaatii Espoon kaupungilta korva5422762Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?
Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial532290Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin
Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras2122261Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle
Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle131799Mies profiloin sinut
Etsit täysin hallittavaa mutta samalla poikkeuksellista ihmistä. Etsit jotain mitä et koskaan tule saamaan.2191540Kiantama kartelli
Onko alhaisempaa kuin toimia ensin kartellissa ja lopuksi koittaa pelastaa nahkasa vasikoimalla muut kun jää kiinni? Eip531512- 971399
Oletko nainen alkanut kammoamaan minua
Sinua ei näy eikä kuulu, ja ilmeisesti kiertelet tilanteita. Oletko huomannut, että olet vieläkin ajatuksissani luvattom621261Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä
Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise951204