Moi! Mulla on siis tiukka esinahka ja se ei mee taakse. Venytin puoliviikkoa joka päivä suihkussa 20kertaa edestakaisin. Lopetin koska luulin ettei auta ja en halua leikkaukseen. Mulla on 7cm tai 8cm pitkä Penis ja olen 12vuotias. Voiko joku kertoa että, Auttaako venytys? Kuinka kauan kestää saada esinahka löysäksi(Viikkoja,Päiviä vai Kuukausia vai Vuosia)? OLISIN ERITTÄIN KIITOLLINEN AVUSTA :)
12v Tiukka esinahka APUA!
poika12
9448
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Onks se lepotilassa 8cm vai?
5cm tai 6cm lepotilassa
Jatkappa vielä sitä nsuihkussa venyttelyä. Tuntuuko siin joku tiukka kohta?
Ei. muutaku en saa vedettyä taakse esinahkaa se jämähtää puoleen väliin. Olen suihkussa venyttäny joka kerta :)
Meneekö se lepotilassa taakse? Toi homma vaan vaatii vähän aikaa, joskus jopa muutaman kk että lopullisesti venyy. Oletko jo huomannut että menis paremmin? Kyrpä kasvaa tosta myös niin se saattaa samalla venyä ja terska jossain vaiheessa.
Menee jo paremmin kyllä :)
Nonii hyvä juttu :) Jatka vaan sen nahan runkutusta suihkun yhteydessä nii se menee kyllä ja huoli häipyy :)
kannttaa venyttelyn aikana käyttää joko ihovoidetta tai vaikka ceridal-öljyä. se auttaa venymisessä mutta myös liukastaa samalle terskan pintaa jotta esari liikkuu paremmin. mitään tarkkaa aikaa ei voi sanoa, joillakin venyttely auttaa jo muutaman päivä tai viikon sisällä, joillakin menee kuukausia.
Moi, mulla oli sama ongelma 12v, mut vasta pariviikkoo sitten sain ekaa kertaa esinahan alas, kyl se siitä menee kunhan vaa ikää tulee :)