luistaako kytkin?

tuntuu ku pyörä lämpeää että alkas luistaan kytkin et huutaa vaan eikä lähe niin äkäsesti ku kylmänä oisko vinkkejä/keinoja miten saisin selville luistaako se??
1348
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Laita suurin vaihde 60:n nopeudessa ja väännä kahva kaakkoon. Jos koneessa ketään kotona, varmasti luistaa kytkin jos loppu sille häämöttää,
eli ringit nousee tiheämmin kuin vauhti sallis.
Onneksi on jo talvenkynnys ja pian aikaa tsekata se kytkin vaikka ihan uteliaisuudesta. Onko vaijerissa "löysät" tallella?? Jos nestekytkin, ilmaa se tai miel. vaihda nesteet.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jukes kirjoitti:

tuntuu ku pyörä lämpeää että alkas luistaan kytkin et huutaa vaan eikä lähe niin äkäsesti ku kylmänä oisko vinkkejä/keinoja miten saisin selville luistaako se??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu