Turun kv. liiketoiminnan haastattelut

Hei!

Ajattelin kysyä, onko ihmisille tullut jo kutsut haastatteluihin?
Itse en ole saanut kutsua vielä, mutta yo-pisteiden perusteella olisin ajatellut, että pääsisin niihin haastatteluihin.
Turun kauppakorkean sivulla lukee, että niitä lähetetään viimeistään 26.5, joten tarkoittaakohan se sitä, että tässä vaiheessa kutsu olisi tullut jo?
4230
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Maanantaina lähtenyt joten voi kestää pari päivää tulla. Kannattaa myös ite ottaa yhteyttä Turkuun puhelimitse. Et varmasti ole ainoa joka asiasta soittaa ja saat suoran vastauksen.

Äänestä

Joo, ajattelin myös soittaa ja varmistaa tuleeko kutsua. Kiitos vastauksesta. :)
Mä täällä jo rupesin kuvittelemaan kaikenlaista. Paineita, paineita. x)

Äänestä
  • Toivotaan että kutsu napsahtaa ;) hyvä paikka ja jos ei kiinnosta niin yhdellä paperilla voi muuttaa "normi"linjaan Turussa. Eli ei mitään hävittävää.

    Äänestä

  • KY-TUKY kirjoitti:

    Toivotaan että kutsu napsahtaa ;) hyvä paikka ja jos ei kiinnosta niin yhdellä paperilla voi muuttaa "normi"linjaan Turussa. Eli ei mitään hävittävää.

    Oli vähän sekaannuksia, mutta kaikki järjestyi, onneksi.
    Luulen kyllä, että kv. liiketoiminta on itselleni mielenkiintoisin, koska se on kaikesta läheisin semmoiseen ammattiin, jossa pitää käyttää kieliä. Tämä on yksi ominaisuun, jonka toivon olevan tulevassa ammattissani.
    Nyt sitten, pitää vain panostaa ja toivoa hyviä tuloksia. :)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


RupeeJännittämään kirjoitti:

Hei!

Ajattelin kysyä, onko ihmisille tullut jo kutsut haastatteluihin?
Itse en ole saanut kutsua vielä, mutta yo-pisteiden perusteella olisin ajatellut, että pääsisin niihin haastatteluihin.
Turun kauppakorkean sivulla lukee, että niitä lähetetään viimeistään 26.5, joten tarkoittaakohan se sitä, että tässä vaiheessa kutsu olisi tullut jo?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu