Siis mikä ihmeen info palkki tulee näkyviin , 5 sekunnin kuluessa ohjaamme automaattisesti kyseiselle sivulle? Ärsyttävä info jonka haluaisin pois.Selain chrome ,käyttis winukan 8.1.
Mikä ihmeen info palkki tulee näkyviin?
swedden
21266
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 21
Vanhimmat
Minkälainen palkki?
Millä sivulla palkki tulee ? Saattaa olla kyseisen sivun uudelleenohjaus jos olet kirjoittanut vanhan osoitteen joka on juuri muuttanut. Eli mikä on se osoite jonka kirjoitat, ei se osoite mihin päädyt lopulta.
Ei tarvitse kuin näillä Suomi 24 sivuilla selailee ja menee vaikka googleen tulee sivun ylälaitaan kyseinen ilmoitus .
Kokeile Adblock plussaa: https://chrome.google.com/webstore/detail/adblock-plus/cfhdojbkjhnklbpkdaibdccddilifddb
ABP käytössä,teksti menee jotenkin näin:sinut ohjataan haluamallesi sivulle 5 sekunnin kuluessa , sen jälkeen tulee sivun osoite sinisellä?
Ei kuulosta normaalilta. Kokeilisin Chromen resetointia. chrome://settings/resetProfileSettings
Minulle on tullut samanlainen ilmoitus molempiin koneisiin ja nimenomaan google selaimella. Toinen kone on 8.1 ja toinen XP. Enkä varmasti ole kumpaankaan asentanut mitään ainakaan kuukauteen. Ilmoitukset alkoivat tulla pari päåivää sitten. Ainut yhteinen tekijä koneilla on, että molemmat käyttävät samaa DNA:n langatonta 4G mokkulaa.
No kyllä tuo sama ilmoitus tuli kun kokeilin IE:kin. Se vilahtaa yläpalkissa noin sekunnin ajan. En ole avannut XP:tä moneen viikkoon kuin vasta eilen ja siennehän se heti ilmestyi. Joko tuo on Suomi24 uusi "omituisuus" ominaisuus tai sitten syy on mokkulassa.
Nyt luettuani jäljempänä olevat kommentit huomasin samat yhtäläisyydet,dna mokkula ja kaikilla selaimilla tulee toi info,olisko 24:sen uusia omituisuuksia,ärsyttävää.
Ei ole itselläni tullut koskaan tuollaista palkkia.
Kokeilisitko Vapunen mennä ensin Suomi24 etusivulle ja siellä sivun alaosassa olevasta suoralinkistä avata esim. Youtube. Vilahtaako sivun yläosassa tuo info?
Nyt tulee tuo normaali palkki.
http://aijaa.com/E1ZlPK
Tuollainen tosiaan tulee, selaimena IE11. Poistuu muutamassa sekunnissa. On ilmeisesti suomi24:n juttuja.
Ja kun sieltä alhaalta klikkaa YouTube, hetken näkyy se "sinut ohjataan...jne" ilmoitus.
Ei pitäisi olla mitään vaarallista.
Juu tuo ilmoitus tuli minulla vain IE11 selaimella. Chromella sitä ei tullut vaikka Adblock oli sammutettu.
Vitsi voi olla siinä, että se ohjaa kokonaan uudelle välilehdelle.
http://aijaa.com/AlFOkU
Siis tuommoinen ja IE11-selain. Siinä olisi 5 sekuntia aikaa itse siirtyä ko. sivulle, jos nyt jollakin on kiire. Normaalia suomi24 toimintaa.
Nostan tämän kysymyksen vielä kärkeen,miten saisi kyseisen palkin/infon pois ,minulla se tulee näkyviin myöskin chromella?
Adblockilla voi lähteä.
Ei lähde?
Sitten sitä ei saa pois.