Keskiyölle

Olen todella yksin, vaikka olen kaksin. Emme nykyisen mieheni kanssa koske toisiamme mitenkään koskaan. Ei lainkaann hellyyttä tai läheisyyttä kuulu elämääni. Olen pohjattoman yksin. Lapsenikin ovat kaukana ja osa hylännyt minut kokonaan.

Mietin, olisiko ero hyvä ratkaisu. Kaipaan lämpöä ja hellyyttä elämääni. Mitä näet tulevaisuuteeni? Onko mitään toivoa? Olen tullut kipeäksi selästäni ja vähän joka paikasta. Hiljainen kipu sisällänikö oireet aiheuttaa?
6132
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Näet oikeasti, siksi kysyn sinulta keskiyö, jos ehdit vastata.

Äänestä

Kipuihin sivusta osaisin sanoa klukosamiini ja rikki, ja D vitamiini. Käyppä tutustumassa aiheeseen.

Voisin kyllä sanoa suhteestasi. Pitää vain aloittaa uudelleen lähestyminen.
Monelle käy niin että se hellyys jää elämän kovassa kiireessä.

Aloita vaikka aamusuukolla ja halilla kädet vain ympärille. Sama illalla ennen nukahtamista. Miksei viikonloppusikin ohi menessä suukkoja ja haleja.

Äänestä
  • Tangoon tarvitaan aina kaksi! Katson mielenkiinnolla mitä näkijä näkee. (Tällaisia pareja on aivan liian monta -ollaan vaan)

    Äänestä

Ette ymmärtäneet tai nähneet yhtään mitään! Syön klukosamiinia, rikkiä ja D-vitamiinia, kuten monta muutakin hivenainetta.
Kysymys ei kuulu, miten voin lähestyä kumppaniani, sillä meillä ei koskaan ole ollut mitään läheisyyttä, enkä nykyisen vastenmielisyyden vuoksi haluakaan.

Kysymys kuuluu, kannattaako erota ja tulisiko vielä kohdalleni tosi rakkaus.

Kaverini ei tanssi, eikä ole tanssinut koskaan. Tosin tarkoitit elämän tanssia, mutta selvitin asiaa kuitenkin. Hän istuu vain tietsikan ääressä nenä ikuisesti siinä kiinni, eikä mikään muu merkitse juuri mitään.

Olen kuin elävänä haudattu. Elän siis muumion kanssa. En todellakaan lämmittele suhdetta, joka inhottaisi.

Äänestä

No voi herranen aika!JOs et lämmittele etkä halua lähestyä,niin ota ihmeesä ero!

Äänestä

Asiapa ei ole aivan noin yksinkertainen, miltä se saattaa näyttää kapeasti katsottuna. Toivon vastausta vain Keskiyöltä. Hänellä on kyky nähdä oikeasti, mistä oikein on kysymys.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


yksinäinen kipu kirjoitti:

Olen todella yksin, vaikka olen kaksin. Emme nykyisen mieheni kanssa koske toisiamme mitenkään koskaan. Ei lainkaann hellyyttä tai läheisyyttä kuulu elämääni. Olen pohjattoman yksin. Lapsenikin ovat kaukana ja osa hylännyt minut kokonaan.

Mietin, olisiko ero hyvä ratkaisu. Kaipaan lämpöä ja hellyyttä elämääni. Mitä näet tulevaisuuteeni? Onko mitään toivoa? Olen tullut kipeäksi selästäni ja vähän joka paikasta. Hiljainen kipu sisällänikö oireet aiheuttaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu