Ihan kohtuuton tunne, jos voisi valita en rakastaisi.
Rakastan sinua
ikuisesti sinun
15334
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
https://www.youtube.com/watch?v=8DJJ6IDHav8
taas eksyin ikävä pasltalle. Ei o helppoo.
Ketä rakastat? Miestä?
niin minäkin olen kärsinyt ja ikävöinyt. Tunne ei anna rauhaa ja tiedän että meidän on kohdattava toisemme ja puhuttava.Voimmeko vielä saada toisemme.
En ajattele kuten aloittaja, en antaisi tätä rakkautta pois. Elämäni on ollut välillä melko karua ja rakkaudetonta. On aikoja jolloin minulla ei ole ollut muuta kuin toive että hän rakastaisi minua kuten minä häntä.
osaatko sä puhua?
ehkä oletkin uusi tuttavuus tai uusi vanha
vai?
jos olisi voinut valita,en olisi syntynyt.
Itse synnyin väärälle planeetalle, en kuulu tänne. Ainoastaan sinä tunnut ainoalta oikean planeettani asukilta..hihhih! Näin se vaan menee. Sanon niinkuin Mestari Jeesus, Olen täällä, mutta en ole täältä. Hyvin kiteytetty mieheltä joka tiesi elämän absoluuttisen totuuden.
Niin minäkin.
Kun olen tänään yksin tuntuu hyvältä. Kun olin kanssasi tuntui taivaalliselta.
Valitsisin aina rakastamisen.
rakastaminen jos valinnan paikka tulisi.
valintakysymyksiä noi jutut.
Rakkaus ihmiseen, näen sen aina lahjana. Lahja se on ainakin silloin, mun tajuaa, että voin rakastaa tuota, vaikka en saa vastarakkautta.
Tosin jokainen ihminen tarvitsee rakkautta ja jonkun jota rakastaa. Rakkautta on monenlaista, ainakin minun elämässä.
Nyt toivonkin jokaisen :) elämään edes jonkinlaista rakkautta.
En todellakaan haluaisi rakastaa ihmistä, jolle en merkinnyt mitään ja joka rakastaa toista. Olen niin väsynyt tähän suruun. Saatan ihastua, mutta sitten rakkaus häneen vetää synkkyyteen, lamaannun.