Paras kalajuttu

:o()

Kirjoittakaapa tänne joku raju kalajuttu, saa olla keksittykin.

4

328

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kala-kalle

      Mika ja Masa lähtivät kalaan Pohjois-Karjalan erämaajärvelle sumuisena aamuna, koska Masan ukki oli kertonut, että sumulla järveltä voi saada jättihauen.
      Kun pojat olivat ehtineet kilometrin päähän rannasta, niin sumu kävi niin sakeaksi, että heidän oli pakko pysähtyä.
      Yht äkkiä vene alkoi keinahdella ja joitakin valkoisia aidan tolppien näköisiä vilahteli poikien veneen ohi. Yht äkkiä kaikki pimeni ja pojat ihmettelivät, että mitä tapahtui. Masalla oli onneksi taskulamppu mukana ja hän sytytti sen ja alkoi valaista sillä ympäristöä. Yht äkkiä Mikalle selvisi mitä ne valket tolpat olivat, ne oli jättihauen hampaat, joka oli nielaissut veneen ja pojat elävältä, niin sitten tämä tarina päättyi tähän.

    • kalaelmeri

      Torniojen rannalla asuva mies kertoi että joessa lohet kokonntuu joskus laumoiksi. Kerran mies oli ollut joen rannassa laiturilla, ytäkkiä se oli ihmetellyt kun vesi oli alkanut nousta, kohta mies huomasi vedennousun syyn, valtava lohiparvi oli kerääntynyt joen aljuoksulle.
      Mies päätti kokeilla pääsisikö kalojen selkiä pitkin joen toiselle rannalla ja pääsihän se lokkien lohien selkiä pitkin kuin kolmiloikkaaja.

    • haikalastaja

      sain hain metsälammelta pilkillä 4 tuuman avanosta eilen.

    • jeppem

      ukko 1 sain eilen hauen, silmäväli 90 cm toinen sain tienvarsi lammesta 600 vuotta vanhan laivalyhdyn joka vielä paloi ukko 1 en usko toinen, vähennä silmäväliä 20 cm ,niin minä puhalllan lyhdyn sammuksiin

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mistä puhuitte viimeksi kun näitte

      Kerro yksi aiheista
      Ikävä
      101
      7413
    2. 79
      4924
    3. Se on hyvästi

      Toivottavasti ei tavata.
      Ikävä
      79
      4809
    4. Olenko saanut sinut koukkuun?

      Hyvä. Rakastan sua.
      Ikävä
      132
      4228
    5. Alavuden sairaala

      Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan
      Ähtäri
      8
      3008
    6. Miksi sä valitsit

      Juuri minut sieltä?
      Ikävä
      52
      2649
    7. Sisäsiittosuus

      Tämän kevään ylioppilaista 90% oli sama sukunimi?
      Suomussalmi
      40
      2551
    8. Kerro nyt rehellisesti fiilikset?

      Rehellinem fiilis
      Suhteet
      47
      2196
    9. Törkeää toimintaa

      Todella törkeitä kaheleita niitä on Ylivieskassakin. https://www.ess.fi/uutissuomalainen/8570818
      Ylivieska
      10
      2191
    10. Suudeltiin unessa viime yönä

      Oltiin jossain rannalla jonkun avolava auton lavalla, jossa oli patja ja peitto. Uni päättyi, kun kömmit viereeni tähtit
      Ikävä
      21
      1820
    Aihe