Tässäkinkö nämä virolaiset kusipäät ovat jäsenenä käsi ojossa.
Pohjoismaiden investointipankki
lypsymasina
9224
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Taas on veljemme ihan kokonaisen lauseen saanut pieraistua aivoistaan.
Islanti ja Viro pois tuosta pankista!
"NIB on Islannin, Latvian, Liettuan, Norjan, Ruotsin, Suomen, Tanskan ja Viron yhdessä omistama kansainvälinen rahoituslaitos. Pankilla on luotonantoa sekä jäsenmaissa että niiden ulkopuolella."
http://www.nib.int/nib_in_brief/pohjoismaiden_investointipankki
Mitä kohtaa aloittaja ei (taaskaan) ymmärtänyt?
Toki minä ymmärsin. Rahaa pitää saada vaikka oma isoäiti myymällä. Ehkä teidän idän ihmisten olisi ollut parempi pysyä maaorjina kun tuo ahneus tuntuu geeneissä syvällä olevan.
Aloittaja ei ymmärtänyt, että kaikki NIB:n omistajat ovat samalla viivalla rahan saamisessa ja maksajina. Turha sille tyhmälle on selittää yhtään mitään, rajoittuneen ajattelun omaava rassukka se vain on.
Mitähän jos ottaisit vahvemman lääkkeen, lakkaisi nuo kummalliset juttusi?
Ai Viroko maksaa sen minkä saa. Viro ei todellakaan ole mikään nettomaksaja edes tuossa.
Laku munni, nõme päss!
Mitä ihmettä vänkäät? Et kai tosissasi kuvittele että maksamatta hyväksytään NIB:iin? Kiitos lauantain nauruista, pelle :D