Mitä nuorempi reikä

sitä parempi.
7170
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Ootko pilkkimiehiä?

Äänestä

Nam!

Äänestä

Veljet puhuu asiaa.

Äänestä

Jopas täältä löytyikin hyvä ketju!

Äänestä
  • Niinpä totta tosiaan löytyi!

    Äänestä

  • Kanttori Nissinen vl kirjoitti:

    Niinpä totta tosiaan löytyi!

    Melperi1 olisi suhtautunut kanttorin "erehdykseen" aika tavalla ymmärtäväisemmin, jos hän olisi ollut helluntailainen pastori:

    "Melperi1 29.3.2011 10:29 Ihmettelen suuresti, että käräjäoikeus ei uskonut rehellisen vl-kanttorin selitystä, että hänen ainoat kalsarit olivat pesussa ja siksi piti makoilla alasti lapsenlapsen vieressä. Ja että unessa käsi alkoi ilman kanttorin tahtoa liikkua 16-vuotiaan lapsenlapsen (tyttö) vatsaa pitkin alaspäin. Mitä Suomi noin typerillä tuomareilla tekee??!!"

    "Melperi117.2.2012 22:15 Vastavetona vellovaan vl-pedofilia-keskusteluun jotkut vl:t ovat vetäneet tälle palstalle yhden helluntalaisen saarnamiehen, joka erehtyi v. 2008 hiplaamaan erästä 15-vuotiasta tyttöä. Ei ollut oma tytär. Sen pidemmälle ei menty."

    Inhottaa tuollaista "erehtyi", "ei ollut oma tytär", "sen pidemmälle ei menty". Ko. kommenttien tarkoitushan on vain yrittää vähätellä helluntaipastorin tekoja ja sillä tavoin kiillottaa Melperin oman helluntailiikkeen kilpeä. Tietenkään pastorin teot eivät pärjää vertailussa helluntaievankelistalle ja -kuoronjohtajalle: "Viime toukokuussa HELLUNTAISEURAKUNNAN KUORONJOHTAJA sai puolentoista vuoden vankeustuomion oman lapsensa seksuaalisesta hyväksikäytöstä. Elokuussa Helsingin käräjäoikeus langetti HELLUNTAISEURAKUNNAN EVANKELISTANA aiemmin toimineelle miehelle viiden vuoden vankeustuomion. Syynä oli lapsen törkeä seksuaalinen hyväksikäyttö." http://www.mtv3.fi/uutiset/kotimaa.shtml/2008/11/752143/hyvaksikaytto-puhuttaa-helluntailaisia

    Äänestä

Suojaiän alle oleviin ei saa koskea, muuten tulee uhrille elämästä kulkua kyynellaaksossa. Myöskään 15-vuotiaita ei sovi "erehtyä" hiplaamaan, vaikka ei olisikaan oma tytär eikä olisi tilaisuutta mennä sen pidemmälle. Melperi1 vaikuttaa olevan melko ymmärtäväinen helluntaiveljien "erehdyksiä" kohtaan:

"Melperi1 17.2.2012 22:15 ... helluntalaisen saarnamiehen, joka erehtyi ... hiplaamaan erästä 15-vuotiasta tyttöä. Ei ollut oma tytär. Sen pidemmälle ei menty."

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Lääkkö kirjoitti:

sitä parempi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu