Windows 8 asennus 7:n tilalle, miten?

Minulla on Win7 käytössä, mutta tässä koneella pitäisi olla myös 8, joskin vaatii asentamisen. Miten se tehdään?

Tässä kuvassa asemat ja mitä niiden alla:
http://kuvaton.com/k/yjSV.jpg
568
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Laitetaan Windows 8 asennuslevy koneeseen ja alustetaan sillä levy ja asnenus käyntiin.

Äänestä

Ei tullu mitään levyjä koneen mukana... pitäisi olla sisäänasennettuna?

Äänestä

Oliko siinä alunperin Windows 8 vai? Voi olla ettei siinä ole sen asennusmahdollisuutta ilman asennuslevyä.

Äänestä
  • Jos ei alottajalla ole Win8:n asennuslevyä, niin kaupasta ostamaan tai lataat sen Microsoftan sivulta.

    Äänestä

HP Recoveryn käynnistäminen sinun koneesi tapauksessa luultavasti sisältää Windows Kasin, jyräten palautuksessa Seiskan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


sdftgyuhjik kirjoitti:

Minulla on Win7 käytössä, mutta tässä koneella pitäisi olla myös 8, joskin vaatii asentamisen. Miten se tehdään?

Tässä kuvassa asemat ja mitä niiden alla:
http://kuvaton.com/k/yjSV.jpg

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu