Naapurissa viisiviikoset pikku kissa vauvat talon emäntä sanoi kaksi viikkoa katsoo voinko ottaa ne kotiin mitä teen auttakee.
mitä mie teen
4
184
Vastaukset
- hmhmhmmhmm
No kai sinun tulisi ainakin pyytää, että saavat olla edes luovutusikään asti emonsa luona, että saavat mahdollisimman hyvän elämän alun?
http://www.sey.fi/kissatieto/kissaa_hankkimassa/kissan_luovutusika_on_kolme_kuukautta
Muuten en ymmärtänyt mikä ongelma oikein on?- faktat puuttuvat
Tosiasiassa kissoilla ei ole mitään yleistä luovutusikää. Tuo linkin teksti on pelkkää sepitelmää, eikä perustu tutkittuun tietoon.
- kissanpennun luovutusikä
Jos jotain ongelmaa, niin kysy neuvoa lähimmältä sey:N eläinsuojeluneuvojalta. Kts sey.fi. voit kysyä nimettömänä. Liian aiksisin luovutettu kissa on helposti arka, ei sosiaalistu, voi olla vaikea oppia sisäsiistiksi. Emon tehtävä on opettaa nämä pennulle.
- kissanpennun luovutusikä
Jos jotain ongelmaa, niin kysy neuvoa lähimmältä sey:N eläinsuojeluneuvojalta. Kts sey.fi. voit kysyä nimettömänä. Liian aiksisin luovutettu kissa on helposti arka, ei sosiaalistu, voi olla vaikea oppia sisäsiistiksi. Emon tehtävä on opettaa nämä pennulle.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja2212926Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1732556Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1071189Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies1321102- 681048
Lapsien pakko kasteesta on luovuttava.
Eikö olisi parempi siirtää kaste rituaali rippikouluun,kun 15v.tietävät jo itse haluaavatko tulla kastetuksi juutalais-k5831045Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait2791002Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka338989Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20929Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22788