haittaako jos

mies on erityisherkkä? Mun tekee pahaa välillä lukea uutisiakin kun niissä on kaiken maailman väkivalta juttuja,ja muutenkin ikäviä asioita.
2117
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Ei haittaa, sitten meitä olisi kaksi :)

Äänestä

Moikka! Mulla on sama piirre. Olen herkkä onnettomuuskuville ja niiden uutisille. Muuten olen rohkea ja sosiaalinen, mutta pahuus ahdistaa ja muiden kamalat kohtalot. Välillä haluaisin olla vähemmän empaattinen :D Mutta ei haittaa jos mies on erityisherkkä :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


haittaako kirjoitti:

mies on erityisherkkä? Mun tekee pahaa välillä lukea uutisiakin kun niissä on kaiken maailman väkivalta juttuja,ja muutenkin ikäviä asioita.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu