DNA Dataprepaid WLAN Mokkula..?

5292
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

riippu paikasta, toimiiko siellä 3G luotettavasti...

Prepaid kuitenkin paras, sillä muissa on kk maksu, tässä on 10Gt liikennöintiä jonka voi käyttää 6kk aikana!
Kerrottakoon, että meillä kotona 2 konetta käyttää DNA dataprepaidia, minä tubessa jne. ja vaimo facessa paljon muut normi sähköpostit, yms. Meillä kestää tuo 30Gt:n paketti ainakin 3kk, joten hinnaksi tulee siis alle 10e/kk ...

:)

Äänestä

Ottaisin monen vuoden kokemuksella Saunalahden. On toiminut luotettavasti monessa paikassa.

Äänestä

Kannattaa arvioida käyttö, https://kauppa.saunalahti.fi/#!/nettiliittymat/prepaid voi tulla edullisemmaksi.

Jos käyttö on vain joinain viikonloppuina niin Saunalahti ilman datapakettia voi olla edullisin, tuolloin hinta on enintään 0,99 €/vrk datamäärästä riippumatta. Aktiivisemmassa käytössä viikko tai kuukausipaketti käyttötarpeen mukaan.

Niin ja molempia paketteja saa lähimmältä R-kioskilta ja monista kaupoista, huoltoasemilta yms. eli turha tilata tuolta verkkokaupasta.

Äänestä

Saunalahden kuukausittain uusittavat prepaid paketit tulee pitkällä juoksulla kalliimmaksi kuin tuo dna dataprepaid jossa netin nopeus on melkosen hyvällä tasolla hintaansa nahden.Samoihin nopeuksiin Saunalahti ei pysty ellet maksa kunnolla,.

Äänestä
  • Riippuu täysin käytöstä, vähänkin enemmän käyttöä niin DNA:n datamääräperustainen hinnoittelu tulee huomattavasti kalliimmaksi. Pienellä käytöllä toki DNA on edullisempi mutta ainakin itselläni pelkästään reissukäytössä ja mökillä dataa liikkuu senverran että DNA:n käyttö tulisi tuplasti kalliimmaksi kuin Saunalahti. Ja kokeiltu on, DNA:n prepaid / Saunalahden 4Mb/s paketti eikä käytössä ollut havaittavaa nopeuseroa, ei todellakaan kannata kohdallani maksaa tuplahintaa (varsinkin kun ainakin omallakohdallani Saunalahti toimii paremmin, DNA:lla osuu liikaa heikkoja alueita joilla on yhteydessä ongelmia).

    Et ilmeisesti lukenut tuon edellisen viestin alkua "Kannattaa arvioida käyttö". Ja siinä kannattaa huomioida että varsinkin videopalvelut (YouTube, Katsomo, Ruutu yms.) vievät tuon 10Gt paketin yllättävän nopeasti. Eli kannattaa ihan oikeasti arvioida se käyttö.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mökkeilijä kirjoitti:

Olisko tuo hyvä mökkimokkulaksi?

http://www.verkkokauppa.com/fi/product/1356/dsbcs/DNA-Dataprepaid-WLAN-Mokkula-kuukausimaksuton-mobiililaajaka

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu