Näin yöllä painajaisunta, että joku nainen oli tullut raskaaksi ja jouduin maksamaan elatusmaksuja. Onko virhe luottaa naisten huolehtivan ehkäisystä?
Ikävää
Dure x
11122
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Tää on paha...
Eiks ooki..
toihan voi olla selvä enneuni...joku nainen on saattanut tulla raskaaksi...ei voi luottaa naisen sanaan vaikka sanois,että syö pillereitä...mistä sä sen tiedät varmaks syökö se..? kondomit on keksitty
ja huolehdi itse ehkäisystä. Saatat säästyä jopa taudeiltakin, ja ainakaan et ruokkoja joudu maksamaan.
naisen vastuulla? Ei ole muuten harvinaista, että nainen "unohtaa" pillerinsä. Helpoin tapa koukuttaa mies. Varsinkin hyvätuloinen mies.
tai jokin muu tauti. Voi hyvänen aika, mikä provo. Kuka nyt ei osaa puhua ja kyssyä asiasta siltä toiselta. Eihän tuo ole kuin yhden kysymuksen varassa oleva asia
saa vastaukseksi niin onko se uskottavasti vastattu jos nainen kertoo huolehtineensa ehkäisystä.
Vastuu on aina molemmilla osapuolilla. Joka leikkiin ryhtyy, se leikin kestäköön. Vastuuntunto on kypsän ihmisen merkki
Vähänkin tuntemattomampi ja ehkäisy pillereiden varassa, autsss. Tervettä kesää vaan.
En luottaisi, varsinkaan n30 ikäisten kohdalla :)
Pitäisi selvittää ensin ihan juttelemalla onko vauvakuume kovinkin korkeaa ja miettiä onko itse valmis siihen että jälkikasvua tulee.
nim.Kokemusta löytyy
Onks jollain täällä vauvakuume?;) Sanoisin että aika monella n30 ikäisellä voi jo ollakin.