Toiveikas!

Toiveikasss

Mikäköhän on syynä siihen, että ekaksi alkuteinivuosina finnit oli vain otsassa, sitten sain ne hoidettua pois niin finnit siirtyivät pelkästään leukaan. Tällä hetkellä oon melkein 18 vuotias ja finnejä on vain poskissa? Eli ongelma-alue on vaihtunut koko ajan. Ja mulla finnit on lähinnä poskissa nyt sellaisia mustapäitä/luufinnejä mitä lie. Toiveikkaana tässä mietin josko nuo kohta poskista lähtis poies ja jättäis mut kokonaan rauhaan kun ovat jo koko naamaan tutustuneet :D Mitä mieltä ootte? onko kellään muulla ollut näin? :)

3

73

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Toiveikasss

      Kukkuu?;D

      • iknowthefeelingbro

        Kuulostaa tutulta. Olen nyt 17 ja akneni alkoi ylä-asteella juuri otsan alueella. Myöhemmin siirtyi leukaan ja viimevuoden aikan posketkin ovat saaneet osansa. Toivon kyllä että katoaisivat pian... Vaikuttavat hyvin negatiivisesti itsetuntoon ja ihmissuhteisiin.


    • !!!!!

      ei, ei, ja ei. Akne ei ole asia, joka vain läpi käy joka kohdan vuoron perään ja sitten katoaa! Jos näin käy, kyse ei ole aknesta vaan pelkistä normaaleista nuoruus-iän finneistä!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävä sinua

      Onkohan sulla ollut sama tunne kuin mulla viimeisten parin päivän aikana, eilen varsinkin. Ollaan oltu ihan lähellä ja k
      Ikävä
      35
      4593
    2. Oletko sä oikeesti varattu?

      Että sen takii ei voida olla tekemisissä?
      Ikävä
      55
      3165
    3. Horoskooppikysely

      Oma ja ikävän kohteen horoskooppi? Sopivatko yhteen?
      Ikävä
      30
      2863
    4. Rakas, kerro mulle

      Miltä se tuntuu?
      Ikävä
      60
      2797
    5. Suuri tulipalo

      Missä mikä palaa?
      Kiuruvesi
      6
      2380
    6. Kesäseuraa

      Kesäseuraa mukavasta ja kauniista naisesta. Viesti tänään mulle muualla asiasta jos kiinnostaa Ne ketä tahansa huoli, t
      Ikävä
      54
      2175
    7. Miksi haluat pitää estettynä mutta täällä puhut?

      Eikö olisi parempi puhua ihan kasvotusten?
      Ikävä
      18
      1602
    8. Mies! Lupaatko

      enskerral kertoo mis mennään..? :D <3
      Ikävä
      17
      1574
    9. Tuksu on edelleen sinkku - nuori Joonas jätti!

      Hihhahihhahhaahheee Joonas keksi hyvän syy. : Tuksu on liian Disney-prinsessa hänelle. (Mikähän prinsessa lie kyseessä….
      Kotimaiset julkkisjuorut
      8
      1508
    10. Maailmassa monta

      On ihmeellistä asiaa. 😮
      Ikävä
      16
      1504
    Aihe