Suunnitelmissa turvallisuusalalle kaksoistutkintoa. Onko kukaan käynyt tätä yhdistelmää ja oliko turva-ala lukion vierellä helppoa:)? Muitaki kaksoistutkintokokemuksia ilomielin vastaan! Mitä aineita ja millaisin tuloksin olette kirjoittaneet yo-kokeissa? Itse mietin että voisin kirjoittaa englannin, ruotsin, äikän, yhteiskuntaopin ja ehkä psykologiankin, mutta askarruttaa että jos otan psykologian, niin tuleekohan siitä liian raskasta? Nimittäin tavoitteet kirjoitusten kohdalla ovat korkealla, äidinkieli L, yhteiskuntaoppi L, englanti E-L, ruotsi M ja mahdollinen psykologia L. Olen kiinnostunut psykologiasta tosi paljon, mutta millaista lukion psykologia on? Turvallisuusalan jälkeen olisi tarkoitus poliisikouluun tai muualle turva-alaan liittyvään korkeampaan koulutukseen ja siksi kaksoistutkinto olis aivan järkevä vaihtoehto tässä. Noita aineita opiskellaan poliisikoulussakin ja turva-alalla opin lakeja ja paljon muuta turvallisuusalaan liittyviä asioita! Mutta siis kaikilta kaksoistutkintoa opiskelevilta ja sen käyneiltä kokemuksia ja näkemyksiä!!!
Kaksoistutkinto!
Papaija
0
156
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 843372
Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe
Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.1821329- 771327
Kristillinen Kaste on syntisten kaste, ei itsensä uskoviksi julistaneiden kaste
Raamatun mukaan vain syntisyyden vuoksi kastetut saavat kasteen hyödyn, syntien anteeksisaamisen ja Pyhän Hengen lahjan2401040Kaipaatko nainen
Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd103981Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?
Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.310942- 43859
- 95857
Milloin ymmärsit
Milloin tunnistit, että sinulle kirjoitetaan ja kuka kirjoittaa? Tarkka päivämäärä ja kellonaika 😉 Önnönnöö, jos ei os78845Nojatuoli !
Uutta kehiin, kun edellinen pikavauhtia täyttyi, pitäisikö kiittää näitä asian jouduttaneita? Pilvet leijaa, sadetta en124835