Viime viikon lopulla 'toveri ruudusta' tuli hyvin äitelän punainen. En tietääkseni sitä itse muuttanut. Telkan värejä ja äänensävyä voi säädellä. Entä näytin?
Vastaukset 7
- *Kukkahame
Minulla on läppäri ja ruudun kääntäminen eri asentoihin muuttaa, selkeyttää tummentaa.
Kirjoitin googleen ..näytön säätäminen.. ja vaihtoehto tuli useita,
muutapa en osaa kertoa.- c c
Kiitän neuvosta *Kh*. Neuvottiin: http://windows.microsoft.com/fi-fi/windows/adjust-monitor-brightness-contrast#1TC=windows-7
En löydä noita sivuja tällä 8 koneella, mutta pyydän jotain vilkaisemaan.
- kokelu
F1 ja F2 jossa on auringonkuva, säätää ainakin valoisuuden. Kokeile jos se muuttaisi sävynkin.
- c c
Perskuta. Tässä kirpparilta ostetussa näytissä on vaan: F1, mökin kuva,. F2, kirjekuoren kuva. Mitä muuta pitää yhtä aikaa painaa?
- *Kukkahame*
Hain harrastajien sivut tässä osoite, minulla w8.1 eikä no f1 ja f2 olesamat kuin tuosse ed vastauksessa.
http://keskustelu.suomi24.fi/debate/15
tuosta osotteesta valitset sitten mistä kysyt.- c c
Pakko vaihtaa puheenaihetta. Kiitos kuitenkin. Näin miten äitini teki kalakeiton. Siihen tuli aina maitoa viimeiseksi ja voita hyvä kimpale.
Hän laittoi kalakeittoon hiukan vehnäjauhosuurusta. Karkea suola kruunasi keiton, etenkin madesopan.
Niin no perunoidenkvielä kiehuessa tietenkin leikattua sipulia mukaan.
- *Kukkahame*
Kerron vielä....koneestani hiiren oik.näppäimellä klikaten vas kulmasta löytyy ohjauspaneeli jossa myös manuaalisesti voi värejä käsitellä.
-
-
Kyllä se merisuola on parasta kaikkeen, minulla on sellainen pyöritettävä mylly josta saa ohutta suolaa, leikkauksen jälkeen suolan tarve on aivan eri luokkaa kuin ennen.
Jodisuolassa on outo maku kuumassa ruuassa se tuntuu.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Anteeksi arkuuteni
Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän48950Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?
Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll15828Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl497779- 46707
- 42644
- 36586
Tykkäätköhän vielä minusta?
Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin30586Vihervasemmistofeministinaisasianaiset
Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE169536Olet ihana
Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩❤️👩❤️😼😘37530- 44480