Viime viikon lopulla 'toveri ruudusta' tuli hyvin äitelän punainen. En tietääkseni sitä itse muuttanut. Telkan värejä ja äänensävyä voi säädellä. Entä näytin?
Näyttöruudun värikylläisyyden säätely, onko sitä?
7
<50
Vastaukset
- *Kukkahame
Minulla on läppäri ja ruudun kääntäminen eri asentoihin muuttaa, selkeyttää tummentaa.
Kirjoitin googleen ..näytön säätäminen.. ja vaihtoehto tuli useita,
muutapa en osaa kertoa.- c c
Kiitän neuvosta *Kh*. Neuvottiin: http://windows.microsoft.com/fi-fi/windows/adjust-monitor-brightness-contrast#1TC=windows-7
En löydä noita sivuja tällä 8 koneella, mutta pyydän jotain vilkaisemaan.
- kokelu
F1 ja F2 jossa on auringonkuva, säätää ainakin valoisuuden. Kokeile jos se muuttaisi sävynkin.
- c c
Perskuta. Tässä kirpparilta ostetussa näytissä on vaan: F1, mökin kuva,. F2, kirjekuoren kuva. Mitä muuta pitää yhtä aikaa painaa?
- *Kukkahame*
Hain harrastajien sivut tässä osoite, minulla w8.1 eikä no f1 ja f2 olesamat kuin tuosse ed vastauksessa.
http://keskustelu.suomi24.fi/debate/15
tuosta osotteesta valitset sitten mistä kysyt.- c c
Pakko vaihtaa puheenaihetta. Kiitos kuitenkin. Näin miten äitini teki kalakeiton. Siihen tuli aina maitoa viimeiseksi ja voita hyvä kimpale.
Hän laittoi kalakeittoon hiukan vehnäjauhosuurusta. Karkea suola kruunasi keiton, etenkin madesopan.
Niin no perunoidenkvielä kiehuessa tietenkin leikattua sipulia mukaan.
- *Kukkahame*
Kerron vielä....koneestani hiiren oik.näppäimellä klikaten vas kulmasta löytyy ohjauspaneeli jossa myös manuaalisesti voi värejä käsitellä.
-
-
Kyllä se merisuola on parasta kaikkeen, minulla on sellainen pyöritettävä mylly josta saa ohutta suolaa, leikkauksen jälkeen suolan tarve on aivan eri luokkaa kuin ennen.
Jodisuolassa on outo maku kuumassa ruuassa se tuntuu.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja14514433Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va446042SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1685630Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant214760Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?
Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua3124417HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.604246Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot233924"Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana
Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste1083702Vanhat miehet eivät muista
Niinistö muistaa vain Marinin hölmistyneen ilmeen, mutta ei miksi möllötti sen näköisenä. Vanhanen taas ei muuten vaan293617Monella äärivasemmistolaisella C-paperit armeijasta
Kuinka kävisi sodan tullen noille? Puolustusvoimat huomauttaa, että C-luokituksen saaneiden sijoittumisesta sodan aikan692703